Zavřít reklamu

Společnost Apple před víkendem oznámila spuštění nové servisní akce, která se tentokrát zaměřuje na MacBook Pro z let 2016 až 2017. Akce se týká výměny baterie, která se může v některých ojedinělých případech nafukovat a stroj tak zanechá nefunkční.

Servisní akce se vztahuje na řadu MacBook pro bez Touch Baru, konkrétně na 13″ modely vyrobené od října 2016 do října 2017. MacBooky v této specifikaci vyrobené v tomto rozpětí mohou obsahovat vadné baterie, díky kterým mají majitelé nárok na bezplatnou výměnu. Pokud jste si MacBook Pro bez Touch Baru v tomto období zakoupili, podívejte se na tento odkaz kde se dozvíte, jestli máte sérii, na kterou se tato servisní akce vztahuje.

Program se netýká 15″ modelů ani modelů s Touch Barem. Servisní akce bude spuštěna po dobu pěti let, během které budou mít uživatelé nárok na bezplatnou výměnu. Pokud se vám již podobný problém přihodil a za servisní výměnu baterie jste zaplatili, kontaktuje zákaznické středisko Applu pro refundaci zaplacené částky. Další informace o celé akci, včetně všech podmínek, najdete na tomto odkaze.

Poškozená baterie se dle ohlasů ze zahraničí nejprve projevuje postupnou ztrátou kapacity, prodlužování času potřebného pro úplné nabití až po fyzickou deformaci, která se projevuje vytlačením spodní části šasi směrem ven.

Zdroj: 9to5mac

.