Zavřít reklamu
iWant

Apple spustil novou sekci webu, kde najdete vše, co o vás společnost ví

iWant

V souvislosti se zavedením nové evropské legislativy týkající se zpracování osobních dat se technologické společnosti (a nejen ony) předhání v tom, která nabídne svým uživatelům co nejkomplexnější nástroje pro správu všech osobních dat, které si o uživatelích vedou. Tento úmysl před pár týdny avizoval i Apple a jak bylo slíbeno, tak se také stalo. Společnost včera večer spustila zcela novou subsekci webu, kde najdete přístup ke všem osobním informacím, kterými o vás společnost disponuje. Zde také můžete určit, co se s nimi bude dít.

Novou webovou stránku najdete na tomto odkazu. Pokud do ní přistupujete ze zemí, kde nová legislativa platí, automaticky se vám tato sekce zaměřená na osobní údaje zobrazí. Pro jakoukoliv manipulaci se však musíte přihlásit ke svému Apple ID účtu. Po přihlášení se vám zobrazí čtyři hlavní možnosti, které tato stránka nabízí. V první řadě si zde můžete zažádat o zpracování kompletního výtahu o tom, co o vás Apple uchovává. Jedná se o historie nákupů, data spojená s používáním aplikací apod. Druhou možností je oprava výše zmíněných dat a to v případě, že narazíte na nějakou chybu.

Třetí možností je pak dočasná deaktivace účtu. Během této doby se k vašim datům nikdo nedostane a to jak vy, tak společnost Apple. Poslední možností je kompletní smazání vašeho Apple ID účtu, včetně všech uložených informací, které jsou s tímto účtem spojené. Každá z výše zmíněných nabídek obsahuje několik kroků, které jsou důkladně popsaný. Vzhledem k lokalizaci této webové subsekce do češtiny by s ní neměl mít problém žádný uživatel.

Zdroj: Macrumors [1], [2]