Zavřít reklamu

Aktuálně jsou k dispozici dvě varianty zařízení Apple TV o obě by si bezesporu zasloužily značné vylepšení. To nejen kvůli výkonu, ale i integrované paměti. Stačilo by to ale k tomu, aby si tento hardware získal nové uživatele? Apple možná bude muset vylepšovat více, než se na první pohled zdá. Na Apple TV 4K si můžete pouštět filmy a seriály v kvalitě 4K HDR a s trojrozměrným zvukem Dolby Atmos (tento certifikát přinesla jako vůbec první streamovací zařízení). Ve 4K se zobrazuje čtyřikrát víc pixelů než ve standardním HD, což znamená daleko ostřejší obraz. HDR (High Dynamic Range) přidává věrnější barvy a líp vykreslené detaily.

Cena tohoto zařízení ale není zrovna malá. 32GB varianta vás vyjde na 5 290 Kč, 64GB pak na 5 790 Kč. V prodeji je však ještě jedno zařízení, kterým je Apple TV HD, za které ve 32GB variantě zaplatíte 4 290 Kč. U tohoto modelu se neočekává jakýkoli upgrade, protože Apple jej spíše jen doprodá. I tak už je však jeho použití poměrně na hraně, protože čip A8, který pochází z iPhonu 6 a byl představen v září 2014, je už na hry z Apple Arcade skutečně pomalý.

Apple TV 4K ale také není žádným rychlíkem. Obsažený čip A10X Fusion se poprvé objevil v 10,5“ iPadu Pro a 12,9“ iPadu Pro 2. generace, které byly oznámeny už 5. června 2017. Vzhledem k přetrvávající pandemii by byl nyní ten ideální čas na představení nástupce, protože lidi, uzavření ve svých domácnostech, se prostě chtějí bavit. A to nejen u video obsahu, když je Apple TV i jistou herní konzolí.

Změny jen uvnitř 

Nová Apple TV 4K by tak mohla dostat čip A14 Bionic (i když se dříve spekulovalo jen o A12), což by jí zase zajistilo poměrně dlouhou životnost. K tomu by se mohlo o řád zvednout i úložiště. To zabírají nejen hry a aplikace z App Storu, ale i stažené filmy a seriály. Cena základu by přitom mohla být stejná, a to i v případě přepracovaného dálkového ovladače. Ten by totiž na rozdíl od podoby smart boxu měl doznat mnoha změn.

Variantně by ale šlo vybrat tu sadu, která základní ovladač vymění za ten herní. Apple Arcade má totiž velký potenciál, který ale kazí možnosti ovládání. Kdyby Apple přišel s použitelným dálkovým ovladačem pro hraní her na Apple TV, rázem by značně rozšířil její možnosti. To by jistě uvítali i vývojáři, kteří tím aktuálním mají značně svázané ruce. Ovladače by měly být i součástí aplikace Najít.

Má to celé ještě smysl? 

Odpověď je jednoznačná, a to ano. Proč? Protože společnost potřebuje rozšiřovat své služby. První v řadě je samozřejmě Apple TV+, kterou rozjedete i na hloupé televizi, když tento smart box vlastníte – s jeho koupí navíc na rok zdarma. Druhou službou v řadě je Apple Arcade, které ze smart boxu dělá herní konzoli. Stačí lepší ovladač, zajímavější hry a je na rostoucí úspěch zadělání. Třetí v řadě je pak Fitness+, které si na televizi pustíte a pak před ní cvičíte. Nová Apple TV tak určitě přijde, je jen otázkou kdy. Aktuální termín – tedy dnešek, 20. dubna – by mohl být naprosto ideální, protože zde rozhodně není na co čekat. Té kombinované s HomePodem se ale jistě ještě nedočkáme.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více