Zavřít reklamu

Apple dnes představil zbrusu nový iPad Pro,  u kterého jsme se poprvé v historii iOS zařízení dočkali USB-C portu. Není tedy náhodou, že právě dnes začal prodávat také dvě zbrusu nové redukce, které jsou kompatibilní jak s iPadem Pro, tak i s Macy, které jsou vybaveny USB-C portem. Zatím co jedna vám rozšíří počítač nebo tablet o čtečku SD karet, druhá nabídne možnost připojit k němu sluchátka s 3,5mm jack konektorem.

Čtečka karet pro USB-C
První novinkou je USB-C čtečka SD karet, která je určena pro Mac nebo iPadu Pro a to jak 11″, tak i 12,9″ variantu iPadu Pro 3. generace. Fotky a vida vám umožní přenášet z SD karty rychlostí UHS-II a je navržena tak, aby v případě použití na Macu neblokovala ostatní USB-C porty. Cena za tuto čtečku je pak 1190Kč včetně DPH.

Připojte sluchátka do USB-C
Pomocí USB-C adaptéru pro 3,5mm sluchátkový jack připojíte k USB-C zařízením zvuková zařízení se standardní 3,5mm zástrčkou, třeba sluchátka nebo reproduktory. Zajímavé je, že tento adaptér nabízí kompatibilitu pouze s dvojicí nových iPadů Pro. Pokud jste tedy uvažovali o rozšíření vašeho Macbooku a 3,5mm jack konektor, pak máte smůlu. Za adaptér zaplatíte celkem příznivých 290Kč včetně DPH.

USB-C kabel s délkou 1 metru
Doposud nabízel Apple pouze 2 metry dlouhý USB-C to USB-C kabel. Nyní má v nabídce za 590Kč také jeho metrovou variantu. Kabel slouží jak pro synchronizaci dat, tak samozřejmě také k nabíjení a je standardně přibalen k novýnm iPadům Pro.

MUFG2_AV3_SILVER

 

.