Zavřít reklamu

Z fáze předběžného přístupu vychází budovatelská strategie Factory Town. Ta se ale neinspiruje klasickými budovatelskými strategii například z ranku námi již dříve představeného Timberborn. Ve Factory Town sice budete stavět město a starat se o jeho obyvatele, vaším primárním úkolem bude ale co nejvíce zvýšit efektivitu těžby a výroby. Pokud jste hráli například Factorio nebo Satisfactory, budete se tak v herní novince cítit jako doma.

Na rozdíl od dvou zmíněných her se však Factory Town vzdaluje od hardcore strategizování a dává více prostoru poklidnému přemýšlení a relaxaci. Malebné městečko budete stavět s pomocí jeho roztomile bezrukých obyvatel, kterým budete zadávat přesné úkoly. Hlavním heslem pro vás bude během hraní automatizace. Právě úkoly dané jednotlivým panáčkům se tak na sebe musí vrstvit a navazovat. Každý obyvatel přitom unese jen jeden předmět, musíte tedy brzy promýšlet výstavbu různých skladů, pásů a navazujících výrobních hal.

Samozřejmostí je ve hře postupně se zvyšující kompetence vašeho městečka. Postupem času vyvinete nové technologie, které vám umožní zaplnit celé mapy extrémně výkonnými produkčními řetězci. Map, a společně s nimi i příběhových kampaní, nabízí Factory Town osm. Nic vám ale nebrání v tom vytvořit si vlastní v přiloženém editoru.

  • Vývojář: Erik Asmussen
  • Čeština: 16,39 euro
  • Platforma,: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.10 nebo novější, 64-bitový procesor a operační systém, 1 GB operační paměti, grafická karta s podporou DirectX 11, 250 MB volného místa na disku

 Hru Factory Town můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více