Zavřít reklamu

Máte rádi budovatelské strategie, ale už vás štve, že jejich hlavními hrdiny jsou pouze lidé? Přesně pro vás pak máme tip na novou budovatelskou strategii, která dává prostor jiným obyvatelům planety. V budoucnosti hry Timberborn, kdy se lidé sami připravili o post pánů tvorstva a svou činností takřka zničili planetu, totiž přebírají vládu bobři. A vy jim můžete pomoci s postavením civilizace, která bude snad rozumnější než ta lidská.

Budování v Timberborn se točí kolem dvou věcí, kolem dřeva a vody. Bobři své dědictví nezapřou a většinu budov a přístrojů budete stavět z kmenů stromů. Miliony let zkušeností se stavěním hrází pak využijete při navrhování spletitých zavlažovacích systémů a přehrad. Práce s vodou je přitom nesmírně důležitá. Planeta totiž již není tak předvídatelná jako kdysi a jeden extrém střídá druhý. Úrodná období se spoustou vláhy se vám tak budou měnit v období extrémního sucha. Vaše bobří civilizace tak musí fungovat s očekáváním neradostné budoucnosti.

Bobři ale v Timberborn netvoří jednotný, ucelený klan, ale dělí se na dvě frakce, kdy každá z nich nabízí unikátní mechaniky a možnosti výstavby. Zatímco Folktails dávají na první místo přírodu a poklidné soužití s ní, industriální Iron Teeth zas upřednostňují co nejefektivnější využití technologií. Ať už si ale zvolíte jakoukoliv cestu, můžete počítat s tím, že mapy, na kterých budete budovat civilizaci, vám jen tak nedojdou. Timberborn totiž obsahuje intuitivní editor map, kterých aktivní komunita vytvořila již obrovské množství.

  • Vývojář: Mechanistry
  • Čeština: 20,99 euro
  • Platforma,: macOS, Windows
  • Minimální požadavky na macOS: macOS 10.13 nebo novější, dvoujádrový procesor na frekvenci 1,7 GHz, 4 GB operační paměti, grafická karta Radeon Pro 560X nebo lepší, 3 GB volného místa na disku

 Hru Timberborn můžete zakoupit zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více