iWant

[Video] Co je nového v iOS 11.1 Beta 3?

iWant

Včera po sedmé hodině večerní, vydal Apple novou betaverzi pro nadcházející iOS 11.1. Jedná se o betu s číslem tři a zatím je dostupná pouze pro ty, co disponují vývojářským účtem. Během noci se na webu objevily první informace o tom, co nového Apple do nové bety přidal. Server 9to5mac o novinkách vyrobil již tradiční krátké video, pojďme se na něj tedy podívat.

Jednou z největších (a rozhodně nejcitelnějších) novinek je přepracování animace pro aktivaci 3D Touch. Animace je nově plynulá a Applu se podařilo odstranit nepříjemné sekané přechody, nevypadaly zrovna nejlépe. V přímém porovnání je rozdíl jasně zřetelný. Další praktickou změnou k lepšímu je další odladění režimu Dostupnosti. V současné verzi iOS nebylo možné zpřístupnit notifikační centrum v případě, že člověk nepřejel přes horní okraj obrazovky. V nově přepracovaném režimu Dostupnosti již vše funguje tak jak má. Notifikační centrum je tedy možné „vytáhnout“ i pohybem z horní poloviny obrazovky (viz video). Poslední změnou je návrat haptické odezvy na uzamčenou obrazovku. Jakmile zadáte špatné heslo, telefon vám o tom dá vibrací vědět. Tato funkce byla posledních několik verzí pryč a nyní je konečně zpět.

Jak se zdá, i třetí beta se nese ve znaku dolaďování a postupného opravování iOS 11. Nadcházející velký patch iOS 11.1 tak bude sloužit především jako jedna velká záplata na nový iOS 11, který vyšel ve stavu, na jaký u Applu nejsme příliš zvyklí. Snad se Applu podaří zlikvidovat všechny nedostatky, které se v současné live verzi nachází.

Zdroj: 9to5mac