Zavřít reklamu

Již nějakou dobu můžeme u iPhonů využívat také bezdrátové nabíjení. O něco kratší dobu pak iPhony nabízejí také nabíjecí technologii MagSafe. V době, kdy se objevily první iPhony s funkcí bezdrátového nabíjení, to ale vypadalo, že své jablečné smartphony budeme nabíjet s pomocí podložky AirPower pro bezdrátové nabíjení. K tomu ale nakonec nedošlo. Jak vypadala cesta AirPower od představení přes sliby až po definitivní uložení k ledu?

Podložka AirPower pro bezdrátové nabíjení byla oficiálně představena na podzimní Apple Keynote 12. září roku 2017. Novinka měla sloužit k nabíjení nového iPhonu X, iPhonu 8 nebo nového pouzdra k AirPods druhé generace, které disponovalo funkcí bezdrátového nabíjení. Podobu podložky AirPower tak, jak ji Apple v září roku 2017 představil, si jistě pamatujeme všichni. Podložka měla podlouhlý tvar, bílou barvu, a vyznačovala se jednoduchým, minimalistickým, elegantním designem, který je pro společnost Apple typický. Nadšení uživatelé ale na možnost zakoupení AirPower čekali marně.

Příchodu podložky AirPower pro bezdrátové nabíjení jsme se nedočkali ani v následujícím roce, a společnost Apple navíc ze svých webových stránek postupně a zcela v tichosti odstranila prakticky všechny zmínky o této chystané novince. Mluvilo se o tom, že oficiálnímu zahájení prodeje AirPower údajně bránila celá řada různých faktorů. Podle dostupných zpráv se mělo jednat například o problémy s přílišným nežádoucím přehříváním zařízení, komunikací mezi zařízeními, a o řadu dalších potíží. Některé zdroje se zase zmiňovaly o tom, že AirPower údajně obsahovala dva druhy cívek pro bezdrátové nabíjení, aby jejím prostřednictvím bylo možné nabít také Apple Watch. Právě to mělo být jednou z dalších příčin neustálého odkládání vydání AirPower.

Zvěsti o možném budoucím příchodu AirPower nicméně ještě nějakou dobu neutichaly. Zmínka o tomto příslušenství se nacházela například na balení některých produktů, některá média dokonce ještě počátkem roku 2019 informovala o tom, že by mělo jít pouze o zpoždění zahájení prodeje, ale že se AirPower dočkáme. Netrvalo ale dlouho, a společnost Apple ve svém oficiálním prohlášení rozptýlila jakékoliv naděje na to, že AirPower skutečně přijde. Dan Riccio koncem března roku 2019 v tomto prohlášení uvedl, že společnost Apple po veškerých dosud vynaložených snahách došla k závěru, že AirPower není schopná dosáhnout vysokých standardů,které firma zastává, a je tedy zapotřebí raději uložit celý projekt definitivně k ledu. Bylo to vůbec poprvé, co se Apple rozhodl ukončit produkt, který byl sice oficiálně oznámen, ale dosud nevydán.

V srpnu letošního roku se na internetu sice objevily záběry údajné podložky AirPower, s jejím příchodem v takové podobě, v jaké ji Apple před lety představil, se ale nejspíš můžeme definitivně rozloučit.

.