Zavřít reklamu

Ve druhé polovině března se na iOS dostal port jedné z nejpopulárnějších her současnosti – střílečka Fortnite: Battle Royale. Jedná se o nesmírně populární hru, jež kraluje jak na PC, tak na konzolích. Vývojáři s Epic Games se rozhodli, že zkusí své štěstí i na mobilních platformách a jak se nyní ukázalo, v případě iOS se jim tento krok královsky vyplatil. Hra byla zhruba 14 dní v režimu dostupnosti jen pro pozvané, před více než týdnem však vývojáři umožnili hraní úplně všem. A Fortnite zatím boří rekordy.

S prvními konkrétnějšími statistikami ohledně úspěšnosti nového titulu přišla analytická společnost Sensor Tower, jež se aktivitou v App Store zabývá. Podle jejich dat to vypadá, že hra do této chvíle vydělala neuvěřitelných 15 milionů dolarů. Pokud vezmeme v potaz to, že je běžně dostupná něco málo přes týden, jsou to vskutku parádní čísla.

fortnite-revenue-comparison

Hra se v App Store původně objevila 15. března. Teprve minulý týden však skončil režim „invite only“, kdy se do hry dostali jen ti, kdo disponoval pozvánkou (ta se dala získat buď od nějakého aktivního hráče, či přímo od Epicu – pokud měl člověk štěstí).

fortnite-daily-revenue

Průměrně hra za jeden den vydělá něco málo přes 600 tisíc dolarů. Při prvním dnu, kdy byla hra dostupná pro všechny, však vydělala více než 1,8 milionu dolarů. Hráčská základna se má v současné době pohybovat kolem 11 milionů aktivních hráčů. S těmito statistikami je jasné, že se jedná o zdaleka nejúspěšnější hru, která se v App Store momentálně nachází. Jedná se o nejvýdělečnější titul v třiadvaceti zemích a Fortnite překonává stálice v této kategorii, jako jsou Candy Crush Saga, Clash of Clans či Pokémon Go. Tyto výsledky jsou o to více překvapující vzhledem k tomu, že se před 14 dny v App Store objevil mobilní port hry PUBG – která celou battle royale mánii loni odstartovala.

Čistě z finančního hlediska hra zatím vydělala přes 15 milionů dolarů. Z této částky si necelých 5 milionů zajistil Apple tím, že hru nabízí ve svém App Store. Vývojářům však „zůstalo“ stále velice pěkných 10 milionů dolarů a jak se zdá, popularita hry jen tak klesat nebude. To znamená, že by se nijak zásadně neměly snižovat ani příjmy byť je jasné, že prvotní nadšení alespoň trochu opadne. Jak jste na tom s battle royale tituly vy? Zaujalo vás spíše Fortnite nebo PUBG? Nebo tyto hry vůbec nehrajete a šílenství kolem nich nechápete? Podělte se s námi v diskusi níže.

Zdroj: 9to5mac

Velký fanoušek Applu a technologií obecně. Ať už jde o počítače, konzole, audio, video a všechno ostatní, co se kolem toho motá.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Takže AppleTV zase nic a na telefonu to nějak hrát nehodlám… Fakt nechápu, proč začali rvát aplikace na ATV, když nakonec ji pohřbili těma debilníma pravidlama :-/ Ani 3 roky po uvedení žádnej blockbuster, jen samý Bčkový tituly…

    No vzhledem k tomu ze appka podporuje zařízení pouze s procesorem A9 a výše se obavám ze Apple TV 4 gen. By na to nestačila tudíž udělat appku jen pro 4K verzi zatím nemá úplně smysl.. a vzhledem k tomu ze gamepad mfi ještě není podporován ( do budoucna je prisliben) tak možná až udelaj tohle..

celý text

Čtěte více.