Zavřít reklamu

Jako by se s nimi roztrhl pytel. Tímto idiomem by se dala shrnout četnost, s jakou se letos otevírají nové Apple Story po celém světě. Nejnovějším přírůstkem do rodiny jablečných obchodů je prodejna v thajském Bankgoku otevřená současně s nákupním centrem ICONSIAM.

Prodejna v bangkokském nákupním centru ICONSIAM je prvním Apple Storem v Thajsku a teprve druhým v jihovýchodní Asii. Apple Store byl otevřen současně s celým obchodním centrem, jehož je součástí, 10. listopadu 2018. Cupertinská firma si v rámci komplexu zajistila prominentní místo přímo pod hlavním nápisem centra a svou výškou zabírá celá dvě patra.

Thajský jablečný obchod se už na první pohled od ostatních nově otevřených prodejen značně odlišuje. V celém stylu prodejny můžeme pozorovat odkazy na místní architektonické prvky včetně stropu z dřevěných prken nebo obecně nádechu tropické země. Své místo má v interiéru i zeleň, z fotografií jsou zřejmé stromy v Applem patentovaných květináčích nebo části stěn pokryté rostlinami. Stěny jsou z chladně působícího kamene, v jehož kontrastu však ostatní prvky interiéru vynikají.

Samozřejmostí každého nového Apple Storu je plátno a prostor pro workshopy Today At Apple, které zákazníky učí jejich zařízení používat naplno. V Thajsku podobně jako v Čechách dosud působili pouze autorizovaní prodejci jablečných zařízení, ti však nemají podle všeho z nového obchodu strach. Naopak doufají, že ke kalifornské firmě přiláká ještě více pozornosti, z čehož i oni budou moci profitovat. Snad se i naše země svého oficiálního Apple Storu jednoho dne také dočká.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více