Zavřít reklamu

Pro správu a psaní e-mailů na iPhonu je možné používat širokou škálu různých aplikací včetně nativní pošty. Na stránkách Jablíčkáře vám budeme postupně představovat užitečné tipy a triky pro ty nejpopulárnější z nich – jako první se blíže podíváme na oblíbený Gmail od Googlu.

Přepínání zobrazení konverzací

V iOS aplikaci Gmail máte mimo jiné také možnost snadného a rychlého přepínání mezi jednotlivými způsoby zobrazení konverzací podle “hustoty”. Pokud vám tedy stávající způsob zobrazení z jakéhokoli důvodu nevyhovuje, klepněte v aplikaci Gmail na svém iPhonu na ikonku řádků v levém horním rohu a poté se přesuňte na položku Nastavení. Zde klepněte na položku Hustota konverzací a poté vyberte požadovanou volbu.

Přizpůsobení gest

Aplikace Gmail pro iOS nabízí drobné, ale sympatické vylepšení v podobě možnosti přizpůsobení gesta přejetí prstem po zprávě v poště. V levém horním rohu displeje svého iPhonu klepněte na ikonku vodorovných linek a poté sjeďte na Nastavení. V menu klepněte na položku Akce po přejetí prstem v poště a poté nastavte, co se má stát po přejetí prstem doleva a doprava. Přejetím prstem můžete také přepínat mezi více účty – stačí ikonku vašeho profilu v pravém horním rohu krátce posunout směrem dolů.

Hromadná správa e-mailů

iOS aplikace Gmail nabízí také funkci pro snazší hromadnou správu e-mailů. V zobrazení příchozí pošty klepněte na profilový obrázek nalevo od příslušné zprávy – tímto způsobem snadno a rychle provedete výběr daných zpráv, se kterými poté můžete nakládat dle libosti – příslušná tlačítka pro ovládání najdete v horní části displeje vašeho iPhonu.

Výkonnější vyhledávání

Většina z nás spoléhá při vyhledávání v aplikaci Gmail pro iOS na pouhé zadání požadovaného výrazu. Při procesu vyhledávání ale můžete použít nejrůznější nástroje pro upřesnění, jako jsou výrazy From a To pro specifikaci odesílatele nebo adresáta, Subject pro upřesnění, že chcete vyhledávat pouze v předmětech zpráv, výraz Has: attachment pro prohledání zpráv, které obsahují přílohu a další.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.