Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a veškeré spekulace či různé úniky necháváme stranou. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Facebook pracuje na tmavém režimu

V poslední době se obrovské popularitě těší takzvaný Dark Mode, neboli tmavý režim, který především v noci usnadňuje používání vašich zařízení. Dark Modu na mobilních zařízeních od Applu jsme se dočkali až s příchodem operačního systému iOS 13, na což zareagovala řada aplikací. Například Twitter, Instagram a řada dalších programů dnes dokáží plně využívat potencionál tmavého režimu a na základě vašeho systémové nastavení se dokáží přepnout do příslušné podoby. Problémem je ale doposud Facebook. Ten totiž stále Dark Mode nenabízí a například prohlížení zdi v noci vám doslova vypálí oči.

Snímky tmavého režimu zveřejněné magazínem WABetaInfo:

Momentálně ale stránka WABetaInfo přišla se zprávou, že se ve vývojářské verzi Facebooku nachází možnost, která vám umožní zmiňovaný tmavý režim zapnout. Z tohoto důvodu se tak dá očekávat, že se již brzy dočkáme této vytoužené funkce i v klasické verzi. Má to ale jeden háček. Doposud zveřejněné snímky obrazovky totiž ukazují ne tak úplně tmavý režim. Jak si můžete v galerii všimnout, jedná se spíše o šedou barvu. Jak jistě všichni víte, Dark Mode dokáže na telefonech s OLED displejem šetřit baterii. Na místech s černou barvou totiž dojde k vypnutí příslušných pixelů, což značně sníží spotřebu energie. Aktuálně se samozřejmě nedá s jistotou říci, zdali bude takto vypadat tmavý režim i ve finální podobě, nebo kdy se jej vůbec počkáme. S jistotou ale víme, že se na něčem již konečně pracuje a na výsledek si budeme muset ještě nějakou dobu počkat.

Apple oslavuje Den Země

Dnešek je v kalendářích označen jako Den Země, na což samozřejmě nezapomněl ani samotný Apple. Pokud se tedy přesunete do App Storu a vlevo dole klepnete na kategorii Dnes, na první pohled uvidíte nový článek z dílny kalifornské společnosti, jenž nese označení Obnovte své spojení s přírodou. Z důvodu současné situace, kterou způsobila neustále se rozšiřující pandemie nového typu koronaviru, se musíme co možná nejvíce zdržovat doma. Tohle nás do značné míry omezuje a právě při Dnu Země ztrácíme možnost se s přírodou spojit. Apple však vsází na moderní technologie a zmiňované propojení s přírodou vám do značné míry umožní i dnes. Dnešní doba je velice uspěchaná a lidé si častokrát ani nevšimnou krás, které se nacházejí přímo vedle nich. Apple ve svém článku tedy sdílel dvě aplikace, které vám pomohou obnovit vaše spojení s přírodou a navíc vás v období povinné karantény parádně zabaví. Pojďme se na ně tedy společně podívat a v rychlosti si shrnout jejich funkce.

Seek by iNaturalist

Jak jsme již naznačili, v dnešní době si lidé častokrát nevšimnou věcí, které se nacházejí přímo před jejich očima. Co takhle se tedy vydat na vlastní dvorek nebo vyrazit na procházku a prozkoumat krásy přírody přímo tam? Aplikace Seek by iNaturalist vám poskytne řadu užitečných informací o rostlinách a zvířatech a vy tak můžete zjistit, jak se daný organismus ve světě vyvíjel. Jednoduše vám postačí daný subjekt vyfotit a o zbytek se postará aplikace za vás.

Apple Den Země
Zdroj: App Store

The Explorers

Co se stane, když se spojí fotografové a filmaři z celého světa? Přesně tato kolaborace totiž stojí za vytvořením aplikace The Explorers. V rámci této aplikace totiž naleznete širokou škálu těch nejrůznějších snímků, které mapují přírodu doslova po celém světě. Díky tomu se tak můžete vydat objevovat přírodu rovnou z vašeho obýváku a znatelně tak rozšířit vaše obzory.

iPad v roce 2019 dominoval trhu s tablety

Společnost Strategy Analytics nám aktuálně poskytla zcela novou analýzu, která se zaobírala trhem s tablety. Tato analýza se ale nezaobírá prodejem zařízení od různých značek, ale naopak se soustředí pouze na procesory. Jelikož ale kalifornský gigant dodává čipy pouze pro své iPady, je zcela zřejmé, že pod kategorií Apple se skrývají právě zmiňované iPady. Jablečné čipy, které nalezneme například v iPhonu či iPadu, si za poslední roky dokázaly vydobýt neuvěřitelný respekt, a to především díky svému nekompromisnímu výkonu. Tento fakt se projevil i v samotné studii, kde Apple doslova převálcoval svou konkurenci. Apple za rok 2019 totiž sklidil 44% podíl na trhu. O druhé místo se dělí Qualcomm a Intel, přičemž podíl obou těchto firem činil „pouze“ 16 %. Na posledním místě se s 24% podílem nachází skupina Ostatní, do které spadá Samsung, MediaTek a ostatní výrobci. Podle dat od společnosti Strategy Analytics došlo na trhu s tablety k 2% meziročnímu růstu, který v roce 2019 činil 1,9 miliardy dolarů.

iPad Pro
Zdroj: Unsplash
.