Zavřít reklamu

Tak tohle nečekal asi nikdo z nás. Pokud sledujete dění i mimo společnost Apple, tak jistě víte, že čínský výrobce telefonů Huawei se už delší dobu potýká s nemalými problémy. Není to tak dávno, kdy byl ve Spojených státech amerických prodej zařízení od Huawei zakázán, a to kvůli prokázaným únikům dat. Zasáhnout se rozhodla i společnost Google, která společnosti Huawei zakázala do svých zařízení instalovat nativní aplikaci Google Play, jenž slouží jakožto galerie aplikací a her – zkrátka a jednoduše, App Store v Androidu.

Kvůli tomu, že Google zakázal společnosti Huawei využívat Google Play, tak mnozí lidé očekávali, že se Huawei, podobně jako Apple, vydá svou vlastní cestou a začne vyvíjet svůj vlastní operační systém. Na internetu se dokonce z chystaného operačního systému od Huawei s názvem HarmonyOS objevily nějaké snímky obrazovky a už už se očekávalo, že Huawei co nevidět svůj vlastní systém představí v prvním zařízení. Bohužel, Huawei se nejspíše interně nepodařilo systém úplně odladit a čínský výrobce telefonů už si nemohl dovolit dál čekat. Kvůli tomu začal hledat alternativu jiných operačních systémů, které by mu přinesly to, co Google již nikoliv. Nikdo z nás však nejspíše nečekal, že se v telefonech od Huawei může objevit jablečný operační systém iOS. A tím to rozhodně nekončí – proslýchá se, že by měl Huawei začít vyrábět tablety, do kterých bude umístěn operační systém iPadOS. Pokud tedy budete v budoucnu potřebovat levný telefon, ve kterém najdete iOS, už se kromě iPhonů budete moci ve srovnávačích dívat také na zařízení od Huawei.

iOS by se měl objevit i v aktualizované verzi Huawei P40 Pro:

První telefony Huawei s operačním systémem iOS by se měly objevit již ke konci tohoto roku. Bude zajímavé sledovat reakce lidí, až se tato informace opravdu rozkřikne. Doufejme tedy v to, že spolupráce Huaweie s Applem přinese oběma společnostem plody práce. Co se týče hardwaru, tak Apple slibuje, že do konce roku svůj operační systém iOS přizpůsobí i procesorům Kirin, které Huawei využívá. Podpory se však nedočkáme u procesorů od Qualcommu, tudíž bude exkluzivita iOS i nadále zachována. V redakci už se nemůžeme dočkat, až k představení nových zařízení od Huawei dojde. Většina z nás už umístila své iPhony na jablečný bazar ve snaze je prodat a našetřit tak na nové telefony od Huawei.

Pokud jste tento článek dočetli s otevřenou pusou až po tuto větu, tak vás musíme zklamat – nebo naopak ujistit v tom, že operační systém iOS bude i nadále k dispozici jen a pouze v iPhonech. Je přece první apríl a určitá forma rozptýlení, ještě k tomu v momentální situaci, se zajisté hodí každému z nás, no ne? :-)

.