Zavřít reklamu

Patříte-li mezi jedince, kteří se zajímají o dění v jablečném světě, tam vám zajisté před nějakou dobou neunikla vývojářská konference WWDC, na které Apple představil nové majoritní verze svých operačních systémů. Zmíněná konference se koná každoročně a Apple na ní nově verze svých systémů představuje již tradičně. Letos jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 15, macOS 12 Monterey, watchOS 8 a tvOS 15. Všechny tyto systémy jsou v současné době k dispozici v rámci beta verzí, což znamená, že si je mohou vyzkoušet všichni testeři a vývojáři. To se ale již brzy změní, jelikož se zanedlouho dočkáme vydání oficiálních verzí pro veřejnost. Na našem magazínu se věnujeme novinkám ze zmíněných systémů a nyní se podíváme na další, konkrétně z iOS 15.

iOS 15: Jak nastavit naplánované souhrny oznámení

V současné moderní době nás může při práci rozhodit byť jen jediná notifikace, která se nám zobrazí na displeji iPhonu. A nutno podotknout, že většině z nás těchto notifikací přijdou desítky, ne-li stovky. Existuje mnoho různých aplikací, které mají za úkol posunout vaši produktivitu při práci kupředu. Ruku k dílu se však rozhodl přihodit také Apple a v iOS 15 představil novou funkci, která nese název Naplánované souhrny oznámení. V případě, že provedete aktivaci této funkce, tak si můžete nastavit několik časů během dne, kdy vám veškerá oznámení přijdou najednou. Namísto toho, aby vám tedy oznámení chodila okamžitě, tak vám přijdou například za hodinu. Zmíněnou funkci lze aktivovat následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu s iOS 15 přešli do nativní aplikace Nastavení.
  • Jakmile tak učiníte, tak se přesuňte o něco níže a rozklikněte kolonku s názvem Oznámení.
  • Zde v horní části obrazovky rozklikněte sekci Naplánovaný souhrn.
  • Na další obrazovce pak pomocí přepínače aktivujte možnost Naplánovaný souhrn.
  • Následně se zobrazí průvodce, ve kterém je možné funkci Naplánovaný souhrn nastavit.
  • Prvně si vyberete aplikace, které mají být součástí souhrnů, a poté časy, kdy má dojít k jejich doručení.

Prostřednictvím výše uvedeného postupu je tedy možné na vašem iPhonu s iOS 15 provést aktivaci a nastavení Naplánovaných souhrnů. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je tato funkce velmi užitečná, a že rozhodně dokáže pomoci s produktivitou při práci. Osobně mám nastaveno hned několik souhrnů, které mi během dne chodí. Některé notifikace mi sice přijdou okamžitě, avšak většina oznámení, například ze sociálních sítí, je součástí právě Naplánovaných souhrnů. Po projití průvodcem si pak můžete nastavit souhrny další a můžete si zobrazit také statistiky.

.