Zavřít reklamu

Apple dnes konečně představil dlouho očekávaný iPhone 13 (Pro). O této generaci se tradičně spekulovalo po dobu hned několika měsíců, během kterých se objevovaly poměrně zajímavé informace. Pravděpodobně největší pozornost si dokázalo získat tvrzení o zmenšení horního výřezu. Právě za výřez je totiž Apple poměrně silně kritizován a bylo na čase s ním něco udělal. Po čtyřech letech s notchem (výřezem) jsme se konečně dočkali – iPhone 13 (Pro) totiž skutečně nabízí menší výřez.

Při samotné prezentaci iPhonu 13 (Pro) Apple samozřejmě nevynechal zmínku o zmiňovaném zmenšení. Dle jeho slov se komponenty z TrueDepth kamery nyní vejdou do o 20 % menšího prostoru, díky čemuž bylo možné velikost „notche“ zredukovat. Ačkoliv to zní krásně, pojďme se na to podívat objektivně. Již na první pohled je patrné, že změna skutečně nastala – ne sice výrazná, ale pořád je to lepší než v případě předchozích generací. Pokud byste ale skutečně dopodrobna porovnali snímky iPhonu 12 a 13, můžete si všimnout jedné zajímavosti. Horní výřez je u právě představené „třináctky“ sice podstatně užší, zato je ale o něco málo i vyšší.

iPhone 13 a iPhone 12 srovnání výřezu
Srovnání horního výřezu iPhonu 12 a 13 Zdroj: 9to5Mac.com

Samozřejmě je nutné si uvědomit jednu věc – rozdíl je naprosto minimální a na každodenní používání telefonu nebude mít žádný vliv. V současné situaci bohužel nejsou známy přesné rozměry výřezů jablečných telefonů letošní generace, avšak dle fotografií to vypadá, že rozdíl nebude přesahovat více než 1 milimetr. Na přesnější informace si tedy budeme muset ještě chvíli počkat.

Diskuze k článku

  Už jsem se tu ptal jednou, ale komentář nějak zmizel, tak znovu – Jak může bejt něco menší a větší zároveň?

  Menší je šířka a větší je výška. Celkový obsah je ale menší.

  “ Sečteno podtrženo, výřez na iPhonu 13 (Pro) je menší i větší zároveň.” – pokud je celkovej obsah teda menší, tak ale neni menší i větší zároveň.

  Šířkou je menší, výškou je větší. Je tedy menší, stačí však změnit úhle pohledu a rázem je větší. Myslím si, že kdybyste to chtěl pochopit, tak to určitě chápete :) pochopit to ale bohužel nechcete.

  Všechno je to jen proto, jakým způsobem tu o tom píšete, čili váš vykonstruovaný problém. Máte to napsat stejně, jako to uvádí zahraniční weby. Stejně tu informaci máte z nich. Výřez je celkově menší, ale přestože je výrazně užší, je o malý kousek vyšší. Zní to daleko líp, než že je menší a větší zároveň. Vezměte trochu rozum do hrsti a nevytvářejte zbytečné problémy tam, kde nejsou. Takhle si oblibu jablíčkářů nezískáte.

  Pavel: Ale já to chápu, jenom upozorňuju, že to je napsaný uplně debilně. Nic jako menší a větší zároveň prostě neexistuje, ať už je to myšlený jakkoliv. Je prostě užší a vyšší.

  Všechna čest, vypadá to, že tu mezi čtenáři webu a redakcí začíná být trochu lepší vztah. Jen tak dál. Když bude redakce trochu rozumná a diskutující pod články budou psát slušně, tak by se tu z toho po dlouhé době opět mohl stát webový domov jablíčkářů.

celý text

Čtěte více