Zavřít reklamu

V dnešním týdnu jsme se při příležitosti Spring Loaded Keynote dočkali představení dlouho očekávaného lokalizačního přívěšku AirTag. Tento produkt vstupuje do prodeje již zítra ve 14:00. Apple i tentokrát vsadil na již tradiční taktiku a předčasně tuto novinku zapůjčil i některým zahraničním médiím a YouTuberům, kteří si na AirTag ještě před zmiňovaným spuštěním prodejů blíže posvítí a jablíčkářům ukážou, čeho všeho je vlastně schopný.

AirTag recenze The Verge

Jak jsme již zmínili výše, nový AirTag funguje jakožto lokalizační přívěšek, který je integrován do sítě Find My a vyhledat jej tedy můžeme prostřednictvím nativní aplikaci Najít. Ve zkratce se dá říct, že se jedná o menší pojistku před ztrácením věcí. AirTag je možné prostřednictvím pouzdra či klíčenky upnout téměř na cokoliv – na klíče, batoh a podobně, díky čemuž následně přesně zjistíme jejich polohu. Za touto magií stojí ultra-širokopásmový čip U1. Ten umožňuje iPhone (11 a novější) navigovat takřka na centimetry přesně a ukázat přesnou polohu, kde se lokalizační přívěšek nachází. Jak na tuto novinku tedy reagovali šťastlivci, kterým se produkt jako prvním dostal do rukou?

Hodnocení zahraničních recenzentů se v případě lokalizačního přívěšku AirTag vcelku shoduje a ničí názor tedy z řady tak úplně nevyčnívá. Produkt totiž funguje přesně podle popisu, je nesmírně spolehlivý a častokrát také bylo vyzdviženo jednoduché nastavení. Obecně je tedy AirTag vcelku praktickým řešením, na které se jablíčkáři poměrně dlouhou dobu těšili. Samozřejmě ale nic není dokonalé a vždy se nějaké ty zápory zkrátka najdou. V tomto případě recenzenti vyjádřili drobné výtky na účet použité barvy. Apple totiž vsadil na bílou, která ale časem může působit zašle, případně se snáze ušpiní. Tvůrce obsahu na YouTube vystupující pod přezdívkou MKBHD poté ještě shledal použitý tvar za ne tak úplně praktický a kompaktní.

Unboxingy a recenze zahraničních recenzentů si můžete prohlédnout zde:

.