Zavřít reklamu

iPhone SE 3 je po dlouhém čekání konečně tady. Jeho předchozí generace, tedy druhá, byla představena v roce 2020, takže s novou generací už rozhodně bylo načase. Je naprosto jasné, že iPhone SE 3 bude naprostým prodejním trhákem, stejně jako všechny jeho předchozí generace. A ještě aby ne, jelikož se jedná o levný jablečný telefon, který svými vlastnostmi a specifikacemi vystačí většině uživatelům. Určitá očekávání jsme od iPhone SE 3 měli, došlo k jejich naplnění? To nám již Apple prozradil a vy se to dozvíte v tomto článku.

mpv-shot0101

iPhone SE 3 výkon

Zásadní vylepšení nového iPhonu SE 3. generace spočívá v jeho výkonu. Apple totiž vsadil na vysoce výkonný čip Apple A15 Bionic, který najdeme například i v iPhonu 13 Pro. Tento čipset je vybaven šestijádrovým procesorem, díky čemuž se nový telefon stává 1,8x rychlejším než iPhone 8. V oblasti grafického výkonu se pak spoléhá na čtyřjádrový grafický procesor, jež je 2,2x rychlejší než zmiňovaná „osmička“. Celé to pak skvěle uzavírá šestnáctijádrový Neural Engine. V tomto ohledu se iPhone SE 3 stává 26x rychlejším. Další poměrně zásadní změnou je příchod podpory 5G konektivity, což odemyká zcela nový potenciál samotného telefonu. Zároveň se z něj tímto stává nejlevnější iPhone s podporou 5G sítí.

iPhone SE 3 design

Z hlediska designu žádná zásadní vylepšení bohužel nenajdeme. Navzdory tomu se iPhone SE 3 o něco málo posunul vpřed, jelikož nabízí vyšší odolnost a nejodolnější jablečné sklo vůbec. Jeho podoba ale zůstává stejná jako u předchozí generace. K dostání bude opět ve třech barevných provedení – bílé, černé a (PRODUCT)RED červené.

iPhone SE 3 funkce

Stejně jako předchozí generace z roku 2020, tak i nový iPhone SE 3 nabídne kvalitní 12Mpx fotoaparát, který dokáže těžit z kvalitního čipu Apple A15 Bionic. Díky tomu si tak jablíčkaři budou moci užít funkcí jako Smart HDR nebo Deep Fusion. Stejně tak přichází i styly fotografií. Samozřejmě cupertinský gigant nezapomněl ani kvalitu videa, která se posunula vpřed především při natáčení v horších světelných podmínkách.

iPhone SE 3 cena a dostupnost

Předobjednávky nově představeného telefonu iPhone SE 3 odstartují již příští pátek, tedy 18. března 2022. Jeho cena bude začínat na 429 dolarech.

.