Zavřít reklamu
iWant

Podívejte se na všechna dotyková gesta, kterými se ovládá iPhone X

iWant

Vzhledem k tomu, nakolik je iPhone X jiný oproti svým předchůdcům, se objevuje poměrně dost videí a návodů na to, jak s novou vlajkovou lodí od Applu vlastně zacházet. O víkendu s jedním takovým mini-návodem přišel samotný Apple, kde v krátkosti představuje všechny novinky a nimi spojená úskalí nového ovládání. Server Appleinsider šel ještě dál, a do pětiminutového videa se jim podařilo vměstnat všechna gesta, která kdy budete u nového iPhonu X potřebovat. Pokud novinku máte, nebo na ní teprve čekáte, rozhodně se na video podívejte. Třeba se přiučíte něco nového.

Ve videu je kromě gest zmíněno také několik praktických tipů a triků. Ať už jde o rychlé zapnutí fotoaparátu/svítilny, přes odemykání telefonu, přístup do multitaskingu a orientace v něm apod.  Praktické je také otevření poslední používané aplikace a následné přepínání mezi ostatními aplikacemi na pozadí jen za pomocí jednoho gesta na spodní hraně telefonu.

Vzhledem k absenci fyzického Home Buttonu se musel Apple snažit o to, aby uživatelům nabídl co nejvíce možností s tím, aby se zároveň jednalo o intuitivní prvky ovládání. Některá gesta se mohou na první pohled zdát krkolomná, na jiná byste bez nějakého návodu pravděpodobně nepřišli. Jakmile si je však jednou zažijete a budete je používat častěji. Uvítáte, že jsou v systému dostupná.

Zdroj: Appleinsider