Zavřít reklamu

Jablíčkáře nyní překvapila poměrně zajímavá zpráva o vývoji druhé generace HomePodu mini. O tyto informace se podělil Mark Gurman z portálu Bloomberg, který je mezi jablíčkářskou komunitou považován za jednoho z nejpřesnějších analytiků a leakerů.

Bohužel žádné bližší informace nám už ale neprozradil a ve skutečnosti tedy není vůbec jasné, co od nástupce tohoto drobečka vlastně můžeme očekávat. Pojďme se proto podívat na to, jak by vlastně šlo vylepšit HomePod mini a na jaké novinky by Apple mohl vsadit tentokrát.

Potenciální vylepšení pro HomePod mini

Hned ze začátku je nutné si uvědomit jednu poměrně důležitou věc. HomePod mini vsází především na poměr cena/výkon. Právě proto se jedná o povedeného domácího asistenta kompaktních rozměrů, který ale dokáže svými vychytávkami příjemně překvapit – za docela rozumnou cenu. Na druhou stranu od druhé generace bychom neměli očekávat dechberoucí revoluci. Spíše ji můžeme vnímat jako příjemnou evoluci. Nyní už se ale přesuňme k tomu, co nás zhruba může čekat.

Kvalita zvuku a chytrá domácnost

Co nás pravděpodobně nemine, tak je vylepšení kvality zvuku. Právě zvuk lze u takovéhoto produktu vnímat jako naprostý základ a bylo by upřímně podivuhodné, kdyby se Apple nerozhodl pro jeho vylepšení. Stále ale musíme zůstat nohama na zemi – jelikož jde o menší produkt, úplné zázraky pochopitelně očekávat nemůžeme. To jde ruku v ruce s výše uvedenou zmínkou o evoluci produktu. Apple by se však mohl zaměřit na vylepšení prostorového zvuku, celé to následně doladit softwarově a ve výsledku jablíčkářům poskytnout HomePod mini, který dokáže ještě lépe reagovat na konkrétní místnost, ve které se nachází, a podle toho se co možná nejlépe přizpůsobit.

Apple by zároveň mohl HomePod mini ještě lépe provázanost s celým konceptem chytré domácnosti a vybavit jej různými senzory. V takovém případě by domácí asistent mohl například sbírat data o teplotě či vlhkosti, což by následně v rámci HomeKitu šlo uplatnit například pro nastavení dalších automatizací. O příchodu takovýchto senzorů se již dříve mluvilo v souvislosti s očekávaným HomePodem 2, avšak určitě by nebylo na škodu, kdyby Apple na tyto novinky vsadil i v případě verze mini.

Výkon

Nebylo by také od věci, kdyby se HomePod mini 2 dočkal novějšího čipu. Současně dostupná první generace z roku 2020 se spoléhá na čip S5, který zároveň pohání Apple Watch Series 5 a Apple Watch SE. Větší výkon by teoreticky mohl odemknout i daleko více možností pro samotný software a jeho využití. Pokud by to ještě Apple zkombinoval s ultra-širokopásmovým čipem U1, určitě by tím neprohloupil. Otázkou ale je, zda by takovéto rozvinutí schopností nepříznivě neodrazilo na ceně. Jak už jsme uvedli výše, HomePod mini těží především z toho, že je k dostání za rozumnou cenu. Právě proto je nutné se držet rozumně při zemi.

homepod mini pár

Design a další změny

Dobrou otázkou také je, zda se druhá generace HomePodu mini dočká nějakých designových změn. Něco takového bychom asi očekávat neměli a předběžně tak můžeme spíše počítat se zachováním současné podoby. V závěru si ještě pojďme posvítit na případné změny, jaké by rádi viděli samotní jablíčkáři. Podle nich by určitě nebylo na škodu, kdyby tento HomePod disponoval odjímatelným kabelem. Mezi uživateli se také objevily názory, že by zároveň mohl fungovat jako HomeKit kamera či jako router. Něco takového ale očekávat spíše nemůžeme.

.