Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vás vždy každý týden informujeme o tom, jaké spekulace, patenty nebo úniky se v souvislosti s Applem objevily v průběhu uplynulých dní. Tentokrát bude řeč o 5G modemech od Applu v iPhonech, uniklém designu AirPodů 3 nebo o možnosti zakomponování haptické odezvy do budoucích MacBooků.

Vlastní 5G modemy od Applu

Analytici Blayne Curtis a Thomas O’Mailey ze společnosti Barclay minulý týden uvedli, že by společnost Apple mohla již v roce 2023 představit iPhony, které by byly vybavené vlastními 5G modemy. Mezi výrobce, kteří by mohli Applu s těmito modemy pomoci, by podle zmíněných analytiků mohly být firmy Qorvo a Broadcom. Mezi další zdroje, které teorii o vlastních 5G modemech od Applu potvrzují, patří například také Mark Gurman z agentury Bloomberg nebo Mark Sullivan z Fast Company. Vývoj těchto modemů byl údajně zahájen již v průběhu loňského roku, kdy Apple odkoupil divizi mobilních modemů společnosti Intel. Apple v současnosti používá pro své iPhony modemy od společnosti Qualcomm včetně modelu Snapdragon X55 pro loňské iPhony 12.

Haptická odezva u MacBooků

Haptickou odezvu mohou jablíčkáři znát například ze svých iPhonů nebo Apple Watch. Je ale možné, že se této funkce v budoucnosti dočkají také laptopy od Applu. Společnost Apple si totiž nechala zaregistrovat patent, který popisuje možnosti umístění komponent pro haptickou odezvou na vybraná místa na laptopu. V popisu patentu se můžeme dočíst o umístění hardwaru pro haptiku nejen pod trackpad nebo do jeho blízkého okolí, ale dokonce i do rámečků v okolí monitoru počítače, kde by tato technologie mohla teoreticky fungovat coby alternativní vstupní zařízení. Zmíněný patent vypadá rozhodně zajímavě, je ale zapotřebí mít stále na paměti, že se jedná o patent, k jehož uvedení do praxe nemusí nakonec v budoucnu vůbec dojít.

Únik AirPods 3

V dnešním souhrnu spekulací se najde místo také pro jeden únik. Tentokrát se jedná o chystanou třetí generaci jablečných bezdrátových sluchátek EarPods, jejichž údajné fotografie se v průběhu minulého týdne objevily na internetu. Bezdrátová sluchátka od Applu si za dobu své existence stihla získat mezi uživateli vcelku velkou popularitu, a Apple již stihl kromě dvou variant standardní verze vydat také jejich Pro verzi a a náhlavní variantu AirPods Max. To, co můžete vidět na snímcích ve fotogalerii, jsou údajné rendery modelu AirPods 3, který by měl Apple představit na své jarní Keynote – ta by se podle dostupných informací měla konat 23. března. Údajně se jedná o finální podobu sluchátek, ve které by se měla dostat také na pulty obchodů.

.