Zavřít reklamu

Stejně jako do iPhonu, iPadu či Macu můžete i do Apple Watch stahovat různé aplikace. Kalifornský gigant se snaží o to, aby jablečné hodinky byly co možná nejvíce nezávislé, a tak je součástí watchOS dokonce i vlastní App Store. Nutno ale zmínit, že ve výchozím nastavení je zvoleno, aby se na Apple Watch automaticky instalovaly aplikace, které nainstalujete na iPhone – tedy samozřejmě v případě, že je k dispozici verze aplikace pro watchOS. Dá se tak říct, že veškeré aplikace, které stáhnete na iPhone, budete mít automaticky i v jablečných hodinkách.

Jak na Apple Watch deaktivovat automatickou instalaci aplikací

Některým uživatelům může automatická instalace aplikací na Apple Watch vyhovovat, pravdou ale je, že většina z nich automaticky nainstalované aplikace často okamžitě maže, a to z několika různých důvodů. Prvním důvodem je to, že hned po instalaci ví, že aplikaci nikdy nevyužijí, druhým důvodem je pak zbytečné zabírání místa v úložišti Apple Watch. Dobrou zprávou ale je, že si na vašich Apple Watch můžete nastavit, aby se nové aplikace automaticky neinstalovaly, tedy abyste jejich instalaci museli ručně potvrdit. Postup je následující:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem iPhonu otevřeli nativní aplikaci Watch.
  • Jakmile tak učiníte, tak ve spodním menu přejděte do sekce Moje hodinky.
  • Následně sjeďte o kousek níže a lokalizujte kolonku Obecné, kterou otevřete.
  • Zde už jen stačí přepínačem deaktivovat možnost Automatická instalace aplikací.

Pomocí výše uvedeného postupu tedy můžete na vašich Apple Watch nastavit, aby nedocházelo k automatické instalaci nových aplikací, které stáhnete na iPhone. Veškeré aplikace, které už se v minulosti na Apple Watch nainstalovaly, zde však samozřejmě zůstanou – pokud je zde nechcete, je třeba provést ruční odstranění. Přejděte tedy do Watch → Moje hodinky, kde sjeďte úplně dolů k seznamu aplikací. Zde si najděte a rozklikněte konkrétní aplikaci a následně klepněte na Smazat aplikaci na Apple Watch, anebo vypněte přepínač Zobrazit na Apple Watch v závislosti na tom, co se objeví. Nové aplikace pak nainstalujete klepnutím na Instalovat v seznamu.

.