Zavřít reklamu

Operační systém watchOS nabízí již v základu nespočet různých nativních aplikací. Tyto nativní aplikace dokáží využít prakticky všechny funkce Apple Watch naplno, existují však další aplikace, díky kterým lze možnosti jablečných hodinek ještě rozšířit. Jednoduše si tak na Apple Watch můžete zahrát nějaké hry, odemknout či zamknout auto a mnoho dalšího. Pojďme se společně v tomto článku podívat na to, jakými způsoby můžete na Apple Watch instalovat nové aplikace, a jakým způsobem je můžete odinstalovat.

Instalace aplikací

Automatická instalace aplikací

Pokud na iPhonu nainstalujete nějakou aplikaci, která disponuje také verzí pro Apple Watch, tak se ve výchozím tato aplikace automaticky nainstaluje i na jablečných hodinkách. Zdali vámi stažená aplikace disponuje i verzí pro Apple Watch lze zjistit jednoduše v App Storu, kde stačí sjet níže pod obrázky aplikace, kde se nachází text Aplikace pro iPhone a Apple Watch. některým uživatelům se možnost pro automatickou instalaci aplikací líbí, některým zase nikoliv. Pokud byste si chtěli automatickou instalaci aplikací na Apple Watch (de)aktivovat, tak otevřete nativní aplikaci Watch, kde se přesuňte ve spodním menu do sekce Moje hodinky. Zde poté rozklikněte Obecné a pomocí přepínače (de)aktivujte nahoře možnost Automatická instalace aplikací.

Instalace pomocí App Storu

S příchodem watchOS 6 jsme se dočkali vydání App Storu přímo pro Apple Watch. Díky tomu se jablečné hodinky staly ještě více nezávislé na iPhonu, jelikož díky němu můžete jednoduše stahovat aplikace pouze pro Apple Watch bez toho, aniž by se stáhly i na iPhone. V případě, že chcete na jablečných hodinkách nainstalovat nějaké aplikace, tak stačí, abyste zde App Store otevřeli, vyhledali aplikaci, a nakonec klepnuli na Získat. V případě, že vám nevyhovuje malý displej hodinek a chtěli byste aplikace hledat na iPhonu, tak se přesuňte do aplikace Watch a ve spodním menu klepněte na možnost App Store.

Odinstalace aplikací

na Apple Watch

V případě, že chcete na vašich Apple Watch provést odinstalaci nějakých aplikací, tak se nejedná o nic složitého. Prvně je nutné, abyste hodinky rozsvítili, a poté stiskněte digitální korunku, čímž se přesunete na obrazovku s aplikacemi. V případě, že máte nativní zobrazení aplikací, tedy v mřížce, tak stačí, abyste na nějaké aplikaci podrželi prst, dokud se u všech aplikací nezobrazí křížek. U aplikace, kterou chcete odinstalovat, na tento křížek klepněte a potvrďte odinstalování. V případě, že využíváte zobrazení aplikací v seznamu, tak stačí, abyste po aplikaci, kterou chcete odstranit, přejeli prstem zprava doleva. Poté klepněte na zobrazenou ikonu koše a potvrďte odinstalování.

na iPhonu v aplikaci Watch

Opět, pokud vám nevyhovuje malý displej jablečných hodinek, tak můžete k odinstalování aplikací využít také iPhone a aplikaci Watch. V tomto případě se tedy do aplikace Watch přesuňte a ve spodním menu klepněte na záložku Moje hodinky. Zde poté sjeďte úplně dolů, kde už v kategorii Nainstalováno na Apple Watch najdete všechny aplikace třetí strany, které máte nainstalované. Pokud nějakou takovou aplikaci chcete odstranit, tak na ni klepněte, a poté pomocí přepínače deaktivujte možnost Zobrazit na Apple Watch. Pokud byste chtěli takto odinstalovanou aplikaci znovu přidat, tak stačí sjet opět úplně dolů, kde se v kategorii Dostupné aplikaci nachází ty aplikace, které můžete nainstalovat. U takové aplikace stačí pro opětovnou instalaci klepnout na Instalovat.

Diskuze k článku

    Dobrý den, nejde mi znovu nainstalovat dostupné aplikace na Apple Watch. Můžete mi poradit ? Jen se to začne točit, že chce instalovat a potom nic.

celý text

Čtěte více