Zavřít reklamu

V listopadu minulého roku jsme se v jablečném světě dočkali naprosto převratné události. Apple totiž představil svůj vůbec první čip Apple Silicon, konkrétně s označením M1. Stalo se tak po několika letech dlouhého čekání a trápení se s Intelem. Celý přechod na vlastní Apple Silicon čipy by měl kalifornský gigant dokončit do cca 1,5 roku. Pokud jste si nový MacBook Air, MacBook Pro 13″, anebo Mac mini s M1 zakoupili, tak zajisté více o veškerých výhodách a nevýhodách, které s koupí přichází. Mimo jiné si na tyto Macy s M1 můžete stáhnout aplikace, které jsou určené pro iPhone a iPad.

Jak na Macu s M1 stahovat aplikace pro iPhone a iPad

Mnoho uživatelů každopádně neví, jakým způsobem lze iOS a iPadOS aplikace do Macu stahovat. Veškeré aplikace samozřejmě najdete v App Storu, každopádně pokud byste si mysleli, že se tento obchod s aplikace nějakým způsobem rozdělí, tak jste vedle. Primárně je App Store v macOS stále určený především pro Macy s tím, že iOS a iPadOS aplikace jsou spíše druhořadé. Postupujte tedy následovně:

  • Prvně je nutné, abyste na vašem Macu s M1 otevřeli nativní aplikaci App Store.
  • Jakmile tak učiníte, tak v levé horní části klepněte do vyhledávacího pole.
  • Do tohoto vyhledávacího pole zadejte název iOS či iPadOS aplikace, kterou chcete stáhnout.
  • Po vyhledání je nutné pod nadpisem Výsledky pro klepnout na možnost Aplikace pro iPad a iPhone.
  • Nyní už se vám zobrazí pouze ty aplikace, které pochází z iOS či iPadOS.
  • Stažení a instalace aplikací probíhá naprosto stejně – stačí klepnout na tlačítko Získat.

Jestliže byste si tedy chtěli na Macu zobrazit například seznam nejoblíbenějších aplikací z iOS a iPadOS, popřípadě pokud neznáte název aplikace, tak máte bohužel smůlu. V současné době se stále v App Storu pro Mac nenachází úplný přehršel aplikací, které jsou určené pro iPhone či iPad. Berte navíc v potaz, že některé aplikace se v seznamu sice nacházet mohou, ve finále se ale nemusí vůbec dobře ovládat, popřípadě můžete narazit na nějaký jiný problém. Mnoho aplikací se totiž portuje na Mac strojově, bez jakéhokoliv zásahu, což je především při ovládání problém. Postupně se však zajisté dočkáme různých vylepšení a věřím, že za pár měsíců už bude vše v pořádku. Pokud si chcete zjistit, které aplikace z iOS a iPadOS jsou kompatibilní s Macy s M1, rozklikněte článek níže.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více