Zavřít reklamu
iWant

Jak v iOS 11 nastavit, aby iPhone automaticky přijal příchozí hovory

iWant

S příchodem iOS 11 dorazila na naše iPhony kromě jiného také funkce Automaticky příjem. Novinka spočívá to v tom, že kdykoliv vám někdo zavolá, můžete si nastavit, že se hovor automaticky po určitém časovém intervalu přijme. Nemusíte se pro přijmutí hovoru ani dotknout obrazovky, jelikož příjem je naprosto automatický. Funkce může být užitečná v mnoha případech a obzvlášť ji využijí lidé s určitými profesemi, kteří během své práce nemají vždy volné nebo čisté ruce. Pokud do zmíněné kategorie spadáte nebo zkrátka víte, že funkci využijete, pak tu pro vás máme postup, jak ji nastavit.

Nastavení funkce Automatický příjem

  • Otevřeme aplikaci Nastavení
  • Zde klikneme na Obecné
  • Poté přejdeme na kolonku Zpřístupnění
  • Zde ve spodní části vybereme Směrování hovorů
  • Následně rozklikneme možnost Automatický příjem
  • Pomocí switche tuto funkci zapneme

Po zapnutí funkce se zobrazí další nastavení, ve kterém je možnost nastavit si čas, který musí uběhnout před tím, než se hovor automaticky přijme. Ve výchozím nastavení jsou nastaveny tři sekundy. To by mělo stačit k tomu, abyste případně příchozí hovor odmítli.

Zajímá vás, kde tuto funkci nejlépe využít? Na to mám jednoduchý příklad. Představte si, že jedete podle navigace ve starším autě, které nemá handsfree. V případě, kdy byste funkci Automatický příjem nepoužívali, byste se museli nahnout pro telefon a hovor přijmout, což by mohlo vést k nehodě nebo ohrožení ostatních účastníků vozovky. Se zapnutou funkcí Automatický příjem můžeme v případě příchozího hovoru v klidu zůstat sedět, protože budete vědět, že se hovor automaticky po určeném časovém intervalu přijme. No a pokud se rozhodnete, že zrovna tento hovor přijmout nechcete, tak stačí do nastavené doby hovor jednoduše odmítnout.