Zavřít reklamu

Dostali jste k Vánocům zbrusu nový iPad? Při jeho prvním spuštění jste si určitě všimli, že je vybaven hrstkou nativních aplikací pro komunikaci, přehrávání médií, práci s dokumenty nebo třeba správu úkolů, poznámek, připomínek a událostí. Pro tyto nativní aplikace ale existují na App Storu také zajímavé a užitečné alternativy. Které to jsou?

E-mailové klienty

Pro vyzvedávání, psaní a správu e-mailů slouží na Macu nativní Mail (Pošta). Pokud vám z jakýchkoliv důvodů tato aplikace nevyhovuje, můžete si na App Storu vybrat libovolnou alternativu. Majitelům Google účtů jistě přijde vhod bezplatný Gmail, ti, kteří e-mail často využívají k hromadné korespondenci s kolegy, zase jistě ocení aplikace typu Spark. Oblíbeným bezplatným klientem je také Edison Mail nebo Newton Mail, pro iPad je k dispozici také „microsoftí klasika“ s názvem Outlook. Další tipy na e-mailové klienty pro iOS a iPadOS najdete v tomto článku.

Práce s dokumenty

Apple nabízí pro práci s dokumenty užitečný kancelářský balíček iWork, kde najdete Keynote pro práci s prezentacemi, Numbers pro práci s tabulkami a Pages pro práci s dokumenty. Tomu, kdo je zvyklý na prostředí kancelářských aplikací od Microsoftu, můžeme určitě doporučit jejich verze pro iPadOS. Na svém iPadu můžete také pracovat s webovými verzemi Google Docs, Google Sheets a Google Slides – všechny zmíněné nástroje jsou minimálně v základní verzi bezplatné. Populárním kancelářským balíčkem je i WPS Office, který je ke stažení v základní verzi zdarma, za prémiovou verzi zaplatíte 109 korun měsíčně.

Produktivita

Co se nástrojů pro produktivitu týče, nabízí iPad v základní výbavě nativní Kalendář, Poznámky a Připomínky. Pokud jste majitelem Google účtu, možná budete chtít nativní Kalendář nahradit bezplatným Google Kalendářem. Milovníci ikonických diářů a zápisníků od Moleskine jistě ocení Timepage (ke stažení zdarma, ale s předplatným), skvělé řešení pro kalendář i správu úkolů představuje Any.do. Skvělé funkce, které ocení zejména ti, kteří kalendář používají každý den pro pracovní účely, nabízí Fantastical (ke stažení zdarma, placené prémiové funkce) nebo Calendars 5.

google kalendář
Zdroj: Google
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Čemu na tom nerozumíte? Pro lidi co aktivně operují s google účtem tak je přeci instalace některých aplikací co vychází z googlu samozřejmostí … ten půjde propojit i s pracovním Windows počítačem a i s soukromým Mac, což se o aplikacích na IOS říct nedá.

    Jako chápu že mít google účet je fajn stejně jako jeho Disk, ale proč mít v iPadu dva mejlové klienty ? Proč dva kalendáře atd ?
    popravdě tohle nejsou moc smysluplné rady ….

    V práci Win, mobil android, na zkoušku iPad. Propojení je pro mě základ. Takže Keep, OneNote, Disk, OneDrive apod. jsou nutnost, bohužel. Zatím zkouším, objevuji. Co mi chybí je diář 2021, kde bych mohl použít pencil. Dát 500 k už tak placenému Notability fakt nechci. Nějaký tip?

    Vytvoř si diář v Keynote a exportuj ho do Notability. Funguju na tom už dva roky a nemůžu si to vynachválit. Do Keynote naexportuj PDF diář, který vytvoříš např. na timeanddate.com.

celý text

Čtěte více.