Zavřít reklamu

Pokud se řadíte mezi fanoušky amerického rappera Kanye Westa, pravděpodobně jste zaznamenali kauzu, jež se odehrála před dvěma lety v souvislosti s jeho tehdejší novinkou s názvem The Life of Pablo. West se tehdy rozhodl, že bude bojkotovat streamovací platformu Apple Music a své nové album zde nevydal. Na všech ostatních velkých platformách se ovšem objevilo, ať už šlo o Spotify nebo Tidal. Nyní to vypadá, že West změnil názor a jeho novinka, která dorazí na trh ještě dnes, se na Apple Music objeví.

V roce 2016 bylo kolem Westova ‚bojkotu Apple Music‘ poměrně velké haló. Nejprve to vypadalo, že se West prostě rozhodl streamovací službu Applu (z nějakého důvodu) bojkotovat. Později se ukázalo, že šlo o podmínku v rámci exkluzivní smlouvy, kterou tehdy uzavřel se streamovací službou Tidal, která měla na album The Life of Pablo exkluzivní práva (na první dva měsíce od vydání). Celá exkluzivita s Tidalem se však změnila ve fiasko a přítomnost novinky na Apple Music tak není překvapením.

West je s Tidalem a jeho majitelem ve formě rappera Jay-Z stále ve sporu, neboť prý služba Westovi dluží více než tři miliony dolarů. Tyto tři miliony patří do balíku peněz, který Tidal dluží většímu množství autorů a vydavatelství. Jak jsme psali před pár týdny, společnost na tom není po finanční stránce příliš růžově a toto je jeden z příkladů, jak se to projevuje v praxi. I na základě těchto problémů rozvázal West s Tidalem smlouvu a jeho nejnovější album, které vychází právě dnes, si budete moci od prvního okamžiku poslechnout i na Apple Music (společně se Spotify a dalšími službami).

Zdroj: Cultofmac

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více