Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Hlavní stránku Applu ovládly nominace na Ceny Emmy

V minulém roce jsme se dočkali představení zbrusu nové služby s názvem  TV+. Jedná se o jablečnou streamovací platformu, která se soustředí na vlastní obsah. Ačkoliv na své konkurenty prozatím nedosahuje, může se pochlubit hned několika vysoce kvalitními tituly, které nyní byly nominovány na významnou Cenu Emmy. Z tohoto důvodu se kalifornský gigant rozhodl pro dočasnou změnu své hlavní stránky, a to konkrétně na americké mutaci webu.

 TV+ Cena Emmy
Zdroj: Apple.com

Pokud v aktuální době přejdeme na internetové stránky kalifornského giganta, ihned na nás vykoukne logo  TV+ s oznámením, že se službu již nyní dokáže pochlubit osmnácti nominacemi – a to se teprve začalo. Jaké tituly si vlastně zasloužily takovouto pozornost? Pořad The Morning Show byl nominován hned osmkrát, Defending Jacob dvakrát, Beastie Boys Story pětkrát, Home jednou, Central Park jednou a The Elephant Queen také jednou.

Podpory AirPlay 2 a HomeKit se na televizorech LG z roku 2018 přeci jen dočkáme

Společnost LG do svých televizorů z roku 2019 nedávno přidala podporu AirPlay 2 a HomeKit. Následně jsme se dočkali vyjádření, že podpora dorazí i na vybrané modely z roku 2018. Změna ale nastala teprve před čtyřmi dny. Zmiňovaná společnost si totiž celou situaci pravděpodobně rozmyslela a od zmiňované podpory i pro starší modely veřejně ustoupila. To se samozřejmě nelíbilo široké řadě nejrůznějších uživatelů, kteří byli značně proti. Situace se ale opět otáčí. Oficiální účet společnosti LG pro Velkou Británii na Twitteru nás nyní informoval o tom, že podpora zmiňovaných technologií nakonec přeci jen dorazí.

Paradoxní však je, že tento zmiňovaný příspěvek přišel ze stejného účtu, jako ten, který před čtyřmi dny informoval o úplném opaku. Původní tweet byl ale bohužel již smazán. Podpory AirPlay 2 a HomeKit se tedy dočkají LCD televizory LG z roku 2018, které mají v názvu SK či UK a OLED modely s označením B8 nebo Z8. Doposud není jasné, co za celou situací vlastně stojí. Zdali se jedná pouze o špatnou interní komunikaci, nebo jestli negativní zpětná vazba nedonutila LG se nad svými kroky zamyslet.

Jak to bude se vstupem iPhonu 12 na trh

Představení iPhonu 12 je doslova za dveřmi. Konkrétně bychom se měli dočkat celkem čtyř modelů, přičemž všechny z nich nabídnou OLED panel a lišit se budou hlavně ve velikostech. Mělo by se jednat o telefony s úhlopříčkou displeje 5,4″, dva 6,1″ a 6,7″. Dalším rozdílem je, že varianty s 6,1 a 6,7″ displejem by se měly pyšnit přívlastkem Pro a třemi fotoaparáty, kdežto zbylé dva by měly být dostupnější volbou s dvěma fotoaparáty.

Koncept iPhonu 12 Pro:

V letošním roce se se bohužel musíme potýkat s globální pandemií, která způsobila zpoždění a zpomalení v několika různých sférách. Jak bylo již dříve potvrzeno, i samotné vydání nových jablečných telefonů bude o nějakou dobu opožděno, což potvrzují i nejnovější informace z dodavatelského řetězce. Magazín DigiTimes již v minulém měsíci tvrdil, že se nových iPhonů vydáme nadvakrát.

Podle nejkatuálnějších informací se nejprve dočkáme vydání dvou modelů s 6,1″ displejem a 5,4 a 6,7″ modely přijdou až poté. To je způsobeno především zpožděním v dodávkách základních desek. Na druhou stranu tady ale máme magazín Bloomberg, který věří, že se nejprve dočkáme „obyčejných“ iPhonů 12 a varianty Pro přijdou až následovně. Do diskuze se v tomto směru přidal i uznávaný leaker Jon Prosser. Podle něj se totiž modelů Pro nedočkáme dřív než v listopadu letošního roku.

jablíčkář na apple watch
Zdroj: SmartMockups

Prosser zároveň tvrdí, že se již v úterý dočkáme představení nových Apple Watch a iPadu, a to skrze tiskovou zprávu. Jiné zdroje ale mluví pouze o rozeslání pozvánek na představení jablečných telefonů. Stále se ale jedná o pouhé spekulace a na oficiální informace si zkrátka budeme muset počkat.

.