Zavřít reklamu

Už poměrně dlouhou dobu se na internetu spekuluje o novém MacBooku Pro. Ten by podle několika ověřených zdrojů měl přijít v redesignované podobě, konkrétně tedy ve 14″ a 16″ verzi, kdy se navíc můžeme těšit na návrat některých portů, mezi kterými by neměl chybět HDMI konektor či čtečka SD karet. Aktuálně se ale objevila nová, poměrně zajímavá informace, kterou sdílel známý vývojář Dylandkt na svém Twitteru. A údajně nás čeká řada změn, včetně odstranění ikonického nápisu pod displejem.

Dřívější koncept 14″ MacBooku Pro:

Pojďme si proto nejprve připomenout, o čem jsme vás informovali před necelým týdnem. Tehdy se totiž nechal slyšet Mark Gurman z Bloombergu, podle kterého se Apple chystá drasticky zvýšit výkon. Nová „Pročka“ se totiž dočkají čipu s 10jádrovým CPU (s 8 výkonnými a 2 úspornými jádry) a v případě GPU si budeme moci vybrat ze dvou variant. Konkrétně bude na výběr z 16jádrové a 32jádrové verze, což by mělo až neuvěřitelně navýšit právě onen grafický výkon. Polepšit by si měla i operační paměť, která z maximálních 16 GB vzroste na až 64 GB. To samé ostatně nabízí i současná 16″ verze z roku 2019. Nový čip by také měl přinést podporu více Thunderbolt portů.

MacBook Pro 2021 s čtečkou SD karet koncept
Návratem HDMI a čtečky SD karet by Apple potěšil několik jablíčkářů! Zdroj: macrumors.com

Tyto informace lehce potvrdil i Dylandkt. Zmínil totiž, že se dočkáme více CPU jader, GPU jader, podpory více monitorů, více Thunderboltů, lepší webkamery, čtečky SD karet, oživení napájení prostřednictvím MagSafe a podobně. Zároveň upřesnil název chystaného čipu. Dlouho se totiž spekuluje, zdali Apple tento nový kousek pojmenuje M2, nebo M1X. Podle vývojáře by mělo jít o druhou variantu, jelikož se bude jednat o jakousi nástavbu původního čipu M1, která akorát dostane zmiňovaná vylepšení. Co se pak týče odstranění nápisu ze spodní strany displeje, tak s jistotou můžeme říct, že se nejedná o nic nereálného. Pro stejný krok se ostatně Apple rozhodl i v případě nového 24″ iMacu s M1. 14″ a 16″ MacBook Pro by se po stránce designu měl každopádně přiblížit iPadu Pro, kdy přinese ostřejší hrany a tenčí rámečky, kvůli čemuž se nápis odstraní.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více