Zavřít reklamu

Apple produkty jsou mezi sebou provázané jako žádné jiné. Zatímco tedy Apple Watch slouží jako prodloužená ruka iPhonu, uživatel je může využít také k automatickému odemykání Macu. A právě druhou zmiňovanou funkcionalitu chce Apple v chystaném macOS 10.15 značně rozšířit.

Momentálně je provázanost Apple Watch s počítači od Applu jen na základní úrovni. Konkrétně lze pomocí hodinek Macy automaticky odemykat (pokud se uživatel nachází v dostatečné blízkosti počítače a má hodinky na ruce odemčené) nebo je možné autorizovat Apple Pay platby na modelech bez Touch ID.

Zdroje obeznámené s vývojem nového macOS ale uvádějí, že prostřednictvím Apple Watch bude v nové verzi systému možné schvalovat daleko více procesů. Konkrétní výčet není znám, nicméně podle předpokladů bude možné na Apple Watch autorizovat všechny operace, které lze nyní na Macu potvrdit pomocí Touch ID – automatické vyplňování údajů, přístup k heslům v Safari, zobrazit heslem chráněné poznámky, vybraná nastavení v Předvolbách systému a především pak přístup do řady aplikací z Mac App Store.

V případě výše popsaných úkonů by ale nemělo docházet k automatickému potvrzování. Stejně jako u autorizace Apple Pay platby bude pravděpodobně nutné na Apple Watch dvakrát kliknout postranní tlačítko, čímž chce Apple zachovat určitou míru zabezpečení funkce, aby nedocházelo k automatickému (nechtěnému) schválení.

odemykání macu s apple watch
Zdroj: Apple

Nový macOS 10.15 včetně všech novinek se poprvé ukáže 3. června na WWDC 2019. Jeho beta verze bude následně dostupná pro vývojáře a později i pro testery z řad veřejnosti. Pro všechny uživatele systém debutu na podzim – alespoň tak tomu bývá každý rok.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více