iWant

Majitelé iPhonu X hlasí první problémy. Na nápravě se už pracuje

iWant

Dnes je to přesně týden, co Apple začal prodávat nový iPhone X. Za prvních sedm dní prodejů se nový telefon dostal s poměrně velkému množství uživatelů, vzhledem k obrovskému zájmu o třicetitisícovou novinku. Bylo tedy jasné že je jen otázkou času, než se objeví nějaké ty porodní bolesti. Jak se zdá, žádná velká „gate“ aféra zatím na obzoru není, několik opakujících se chyb se však objevilo. Apple o nich však ví a jejich náprava by měla dorazit v nejbližší oficiální aktualizaci.

První problém, na který majitelé iPhonu X ve větší míře upozorňují, se týká nereagujícího displeje. Ten by měl přestat registrovat dotyky v případě, že se telefon nachází v prostředí, ve kterém se teplota pohybuje okolo bodu mrazu, nebo v případě velkých náhlých změn v okolní teplotě (tedy pokud jdete z vytopeného bytu do venkovního mrazu). Apple údajně o problému ví a v současné době pracují na softwarové nápravě. Oficiální prohlášení zní, že by uživatelé měli své iOS zařízení používat v teplotách od nuly do pětatřiceti stupňů. Bude zajímavé sledovat, jak často se bude tento problém objevovat v nadcházejících týdnech a zdali jej Apple opravdu nějak vyřeší.

Druhý problém se kromě iPhonu X týká také iPhonu 8. V tomto případě se jedná o problém s přesností GPS, která by měla být u postižených uživatelů tristní. Telefon prý není schopný přesně určit polohu, nebo se zobrazovaná poloha samovolně posouvá. U jednoho uživatele to došlo tak daleko, že se mu tento problém objevil u třech zařízení během jednoho měsíce. Apple se k tomuto problému zatím oficiálně nevyjádřil neboť se tak úplně neví, jestli je chyba v iOS 11, nebo v iPhonu 8/X. Vlákno na oficiálním fóru však narůstá se stížnostmi od uživatelů, kterým se tento problém děje. Zaznamenali jste nějaký vážnější problém s vaším novým iPhonem X i vy?

Zdroj: 9to5mac, Appleinsider

 • Rac.er

  Zatím nic, šlape kupodivu dobře. Jen mám trochu obavu z odolnosti toho jejich pseudosafírového skla. Na zádech jsem chytil dost slušný škrábanec hned první den, ani nevím jak.

  • David Hanák

   Safír na zadní straně telefonu není. V podstatě není čistý safír ani na krytce fotoaparátu. Na obou je materiál, který je zhruba o dva stupně měkčí, než je čistý safír. Je třeba počítat s tím, že bez pouzdra se škrábance objeví…

  • Jenda

   Bez obalu a krycího sklíčka to bude podrápaný jak stará kurva. Jako každej telefon. Ideálně flipový pouzdro, kam telefon zavřete. Proto třeba nechápu Samsung, že tak bazíruje na designu a dává tam zaoblený displeje. Ono to vypadá hezky ve výloze, ale když si to koupíte, tak to stejně každej normální člověk strčí do obalu a je po kráse.

  • Martin Topinka

   Mě překvapili v iStylu, když mi s vážnou tváří sdělili, že na poškrábaný telefon se nevztahuje podle přísných regulí Applu záruka. Že se to chápe jako poškození uživatelem. Řeč byla o iP SE, ale stejně mě to překvapilo, ta firemní politika bude asi stejná pro všechny telefony.

   • Honey Boney

    Tak to mě u iStylu vůbec nepřekvapuje. U nich něco reklamovat je jen pro silné nervy a spoustu trpělivosti a volného času. Tam jsou odborníci na odmítání čehokoliv.

   • Jaromir Lojkasek

    To si jako děláš legraci a nebo to co jsi napsal, jsi myslel vážně ?

    • Martin Topinka

     ??

     • Jaromir Lojkasek

      A to jsi si skutečně myslel, že se záruka vztahuje na poškrábání ???

      • Martin Topinka

       To jsi mě špatně pochopil (nebo jsem to nenapsal zcela srozumitelně). Začal špatně fungovat touch screen, vydával falešné signály, i když se ho nikdo nedotýkal, spouštěly se samovolně appky, mazaly se e-maily, atd. Bylo mi řečeno, že to sice je zjevná vada, ale protože mám poškrábané hliníkové šasi telefonu, tak to neuznají a musel bych zaplatit za nový telefon plnou cenu. Telefon nosím rok a půl bez obalu v kapse, tašce atd.

       • Jaromir Lojkasek

        Aha… Tak to je jiná.

       • r.m

        presne tohle mi ted, po aktualizaci na ajos 11, zacala delat moje ‚sestka‘. Zajimave….

        • Martin Topinka

         Vždycky to po restartu, nebo vícenásobném vypnutí/zamknutí displeje na chvíli přešlo – to jediné se dalo dělat, aby to přestalo a dokázal jsem včas zabránit smazání dat, nebo odesílání náhodných znaků lidem – a pak znovu, pak pár hodin nic a pak zas mnohokrát sa sebou.. trvalo to asi měsíc, před cca 7 dny to samo záhadně ustalo. Byly mezitím nějaké updaty a full reboot, ale nejsem s to říct, který to napravil, 11.1 určitě ok. Žádného mechanického poškození jsem si vědom nebyl.

 • Martin Novák

  Mohli by opravit ten zažloutlý displej, i s vypnutým true tone a night shift je displej nažloutlý, ale je divný, že když se mi telefon aktualizoval a byla tam bílá oprazovka, tak bílá byla bílá, ale v systému to tak není :/

  • Blanka Bartoňková

   V nastavení je nasteveni tónu bílé barvy. Nastavení>Obecné>zpřístupnění>přizpusob. display a tam je snížit bílý bod. Zkus to :)

   • Martin Novák

    To už mám nastavený, ale pořád to není bílá jako na iPhone 7 Plus :/ ale zato černá je černá :D

   • Martin Novák

    To už mám nastavený, ale pořád to není bílá jako na iPhone 7 Plus :/ ale zato černá je černá :D

    • Johny

     Musíš kouknout trochu zboku. A hned si budeš přát zpátky tu žlutou. :-)

     • Martin Novák

      Me prave znovu prijdou hezci :D bílá je teda teochu modrejsi, ale jinak Ok :D

 • Jenda

  Asi to chce prostě počkat a nedělat beta testery za 35 litrů. iP 8 Plus je za dobrý peníze a vše pošlape. Teda až se přestanou nafukovat baterie. Jo a nažloutlá bílá tak to holt vítejte v klubu. To je daný vlastností displeje.

  • kar

   nažloutla je jedine ak zapneš TrueTone funkciu, takže mal by si si poznať svoj telefon

   • Martin Novák

    Nažloutlý displej mam i s vypnutým true tone a night shift

 • czbird

  Jo, stacilo dneska vecer vylezt z metra a vyndat Xko z kapsy – dobrou minutu se displej sekal, pak se zmatoril 🤨

 • Filip

  Mam stejny problem, GPS neurcuje presnou polohu, i kdyz to ma byt nejlepsi GPS v mobilu, zamknuta obrazovka mnohdy nezobrazuje vubec nic, displej obcas nereaguje na dotyk a pri prohlizeni webu je problem s rolovanim stranek :-(

  • Ládis Maruška

   Ahoj, u zamknuté obrazovky s nic nezobrazovalním pomohlo jediné

   – odstranit widgety tretich stran a nechat pouze defaultni widgety.

   • Dominik Bílek

    Jak odstranit widgety? Postup prosím Děkuji