iWant

Majitelé iPhonu X hlasí první problémy. Na nápravě se už pracuje

iWant

Dnes je to přesně týden, co Apple začal prodávat nový iPhone X. Za prvních sedm dní prodejů se nový telefon dostal s poměrně velkému množství uživatelů, vzhledem k obrovskému zájmu o třicetitisícovou novinku. Bylo tedy jasné že je jen otázkou času, než se objeví nějaké ty porodní bolesti. Jak se zdá, žádná velká „gate“ aféra zatím na obzoru není, několik opakujících se chyb se však objevilo. Apple o nich však ví a jejich náprava by měla dorazit v nejbližší oficiální aktualizaci.

První problém, na který majitelé iPhonu X ve větší míře upozorňují, se týká nereagujícího displeje. Ten by měl přestat registrovat dotyky v případě, že se telefon nachází v prostředí, ve kterém se teplota pohybuje okolo bodu mrazu, nebo v případě velkých náhlých změn v okolní teplotě (tedy pokud jdete z vytopeného bytu do venkovního mrazu). Apple údajně o problému ví a v současné době pracují na softwarové nápravě. Oficiální prohlášení zní, že by uživatelé měli své iOS zařízení používat v teplotách od nuly do pětatřiceti stupňů. Bude zajímavé sledovat, jak často se bude tento problém objevovat v nadcházejících týdnech a zdali jej Apple opravdu nějak vyřeší.

Druhý problém se kromě iPhonu X týká také iPhonu 8. V tomto případě se jedná o problém s přesností GPS, která by měla být u postižených uživatelů tristní. Telefon prý není schopný přesně určit polohu, nebo se zobrazovaná poloha samovolně posouvá. U jednoho uživatele to došlo tak daleko, že se mu tento problém objevil u třech zařízení během jednoho měsíce. Apple se k tomuto problému zatím oficiálně nevyjádřil neboť se tak úplně neví, jestli je chyba v iOS 11, nebo v iPhonu 8/X. Vlákno na oficiálním fóru však narůstá se stížnostmi od uživatelů, kterým se tento problém děje. Zaznamenali jste nějaký vážnější problém s vaším novým iPhonem X i vy?

Zdroj: 9to5mac, Appleinsider