Zavřít reklamu
iWant

Muž otevřel manželčin iPhone. Na vině je „chybné“ Face ID

iWant

Face ID je bezesporu chytrým vynálezem a našlo si oblibu u mnoha uživatelů. Přesto se však již vyskytlo několik incidentů, kdy bylo Face ID prolomeno a do telefonu se tak dostali cizí lidé. Jinak tomu není ani v nejnovějším případu, kdy se muž dostal do manželčina iPhonu X zcela bez problémů. Face ID si totiž zapamatovalo jeho obličej.

Situace se jeví jako velmi závažná, dle Applu je totiž možné do jednoho iPhonu X nastavit pouze jeden obličej pro autorizaci uživatele. Pochopitelně byl v telefonu nastaven obličej majitele, tedy manželky. Telefon se však otevřel i díky obličeji manžela, který občas telefon rovněž využíval. Tvrdí, že si jej díky používání telefonu technologie sama zapamatovala. Celý problém manželský pár zdokumentoval na videu, které najdete ve zdrojovém odkazu.

Dle Applu se taková náhoda stává v jednom z milionu případů. Manžel pak následně kontaktoval přímo společnost Apple, zástupcem mu však bylo sděleno, že se to stát nemůže a telefon tak musí jít otevřít pouze obličejem manželky. Podle Applu by se podobná patálie mohla přihodit pouze v případě dvojčat, což je v tomto případě samozřejmě nesmyslné.

Manželé si své kódy pro odemknutí zařízení vždy vzájemně řekli a jakmile došlo k zapůjčení, byl jej pan Bland nucen zadat. Jelikož jej zadávat nespočetněkrát, Face ID jej pak zřejmě chybně označilo za jeho paní a následně mu zpřístupnilo odemykání obličejem. Dále se k problému společnost Apple však nevyjádřila. Jak se zdá, první verze Face ID přináší více problémů než užitku, budeme tak muset doufat, že se tyto první „dětské nemoci“ podaří Applu (potažmo LG) vyladit v příští generaci iPhonů k dokonalosti.

Zdroj: Daily Mail