Zavřít reklamu

V dnešním díle našeho pravidelného seriálu o nejlepších aplikacích se tentokrát zaměříme na aplikace, sloužící k záznamu a úpravě stravování. Všechny tituly, které v tomto díle uvedeme, mají společné hlavní funkcepočítání příjmu a výdeje kalorií, informace o makroživinách a nutričních hodnotách potravin. Všechny zmíněné aplikace jsou ke stažení zdarma, za prémiový obsah ale mohou jejich tvůrci požadovat jednorázové platby v aplikaci nebo předplatné.

MyFitnessPal

Aplikace MyFitnessPal patří mezi nejoblíbenější a možná i nejznámější nástroje, sloužící ke sledování kalorického příjmu a výdeje a k záznamu stravy a pohybu. Nabízí opravdu obsáhlou databázi potravin, které můžete do svého stravovacího deníku zadávat buďto ručně, nebo snímáním čárového kódu – v databázi najdete i potraviny a nápoje prodávané u nás. Aplikaci můžete využít i k záznamu pohybu, získání informací o výživových hodnotách vašich potravin nebo třeba záznamu a sledování příjmu tekutin.

Kalorické tabulky

Ryze česká aplikace Kalorické tabulky vám umožní zaznamenávat příjem potravy, tekutin, ale také záznam spálených kalorií. Na základě vámi zadaných parametrů vám kalorické tabulky umí spočítat přibližnou výši doporučeného příjmu i výdaje kalorií i údaje o makroživinách. Svůj vývoj tělesné hmotnosti můžete sledovat v přehledných grafech, aplikace umožňuje také čtení čárových kódů.

MyPlate Calorie Counter

Aplikace MyPlate Calorie Counter vám umožní záznam a sledování vašeho kalorického příjmu i výdeje. Podobně jako výše jmenované aplikace nabízí MyPlate Calorie Counter možnost získání informací o výživových hodnotách jednotlivých potravin, možnost skenování čárových kódů z obalů a sledování vývoje vaší tělesné hmotnosti. Součástí aplikace je také nástroj ke sledování příjmu tekutin a nabídka cvičení. Aplikace je ke stažení zdarma s nákupy v aplikaci nebo předplatným (odstranění reklam, prémiové funkce).

Argus

Aplikace Argus nabízí kromě možnosti záznamu kalorického příjmu a výdaje také možnost interakce s ostatními uživateli. V aplikaci Argus můžete zaznamenávat své jídlo i cvičení, získat informace o výživových hodnotách potravin nebo získat vlastní stravovací plán. Od ostatních aplikací, zmíněných v tomto článku, se Argus liší především svou komunitní stránkou – v aplikaci si můžete přidávat přátele a vzájemně se podporovat a motivovat.

Food Inspector

Česká aplikace Food Inspector je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří se zajímají o složení potravin a jejich přísady. Food Inspector využívá fotoaparát vašeho iPhonu k naskenování nutričních údajů a informací o složení z obalů a etiket potravin. Následně upozorní na možné škodlivé přísady a jejich možná rizika. Food Inspector umí číst etikety ve více jazycích, aplikaci je tedy možné použít i u zahraničních potravin.

.