Zavřít reklamu

Přestože se koronavirová opatření pomalu, ale jistě rozvolňují, setkávání s blízkými je v notné míře omezeno. Alternativou, která se nám v posledním roce stala všední, jsou komunikační nástroje a sociální sítě, prostřednictvím těch se s kamarády můžeme alespoň v omezené míře spojit. Jestliže používáte jablečné hodinky, pravděpodobně jste již zjistili, že nejpropracovanější aplikací pro chatování na vašem zápěstí jsou nativní Zprávy. Aplikací třetích stran na chatování a zobrazení sociálních sítí pro Apple Watch sice příliš není, i tak se nějaké kvalitní najdou.

Messenger

Vztahy společností Apple a Facebook se v poslední době blíží bodu mrazu, i tak však gigant v oblasti sociálních sítí udržuje svoji chatovací aplikaci Messenger na všech jablečných platformách. Aplikace pro Apple Watch je oproti té na telefonu dosti chudý sourozenec, nic jiného se však vzhledem k malé obrazovce hodinek ani čekat nedá. Zvládnete v ní zahajovat konverzace s vašimi přáteli, posílat textové zprávy pomocí diktování, a nebo své emoce vyjádřit pomocí emoji. Jednou z možností, co je vám na hodinkách odemknuta, je přehrávání hlasových zpráv, odesílat je však bohužel nemůžete. Je také možná trochu škoda, že si na Messengeru pro Apple Watch neužijete ani audiohovory. I tak vývojáři Facebooku účel jednoduché komunikace s touto aplikací splnili.

Aplikaci Messenger nainstalujete bezplatně zde

Telegram

Pro ty, co neznají stále populárnější službu Telegram, přirovnal bych ji k velmi používanému, ale díky zavedení nových podmínek kontroverznímu WhatsAppu. Do programu si nahrajete vaše telefonní číslo, propojíte jej s kontakty a s těmi, kteří Telegram mají nainstalovaný také, můžete komunikovat. Verze pro iPhone a iPad nijak nevybočuje z řady, kromě zahajování audiohovorů nebo videohovorů, zasílání textových a hlasových zpráv či vytváření skupinových konverzací umí Telegram odesílat nálepky, soubory i mizející zprávy. Program pro Apple Watch je až překvapivě povedený, umožňuje totiž odesílat zvukové i textové zprávy, na výběr máte také z různorodých nálepek. V neposlední řadě zvládnete z vašeho zápěstí nasdílet svému kamarádovi vaši aktuální polohu, což se hodí v případě, že se potřebujete sejít, vzájemně se ale nemůžete potkat. Uživatele Telegramu z jednoduchosti, ale i funkčnosti programu na hodinkách budou nadšeni.

Aplikaci Telegram stáhnete zde

WatchChat 2

Přáli byste si používat WhatsApp na vašich hodinkách, nemůžete však najít ideální program pro splnění vašich požadavků a aplikace od Facebooku vám stále chybí? WatchChat 2 je klient, který jednoduchými kroky propojíte s vaším WhatsApp účtem a rázem se vám zpřístupní sada parádních funkcí. Odpovídání na zprávy je možné za pomoci klávesnice, diktování, rukopisu či rychlých odpovědí, komunikovat můžete jak s jednotlivci, tak i ve skupinách. Software můžete používat zdarma, v rámci dobrovolnosti však máte možnost podpořit vývojáře aktivací předplatného.

Aplikaci WatchChat 2 stáhnete z tohoto odkazu

Lens for Watch

Stejně jako WhatsApp, ani sociální síť Instagram aplikaci pro jablečné hodinky již nemá, i když tomu v případě Instagramu v předešlých letech bylo jinak. Za použitelnou alternativu by se dal označit nástroj Lens for Watch. Po propojení s vaším Instagramem si budete moci procházet příspěvky, reagovat na ně a z hodinek je komentovat, nebo odesílat zprávy ostatním uživatelům, které sledujete, a oni vás také. Abyste Lens for Watch mohli plnohodnotně využít, neobejdete se bez jednorázového nákupu.

Aplikaci Lens for Watch nainstalujete zde

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více