Zavřít reklamu

Jednou z hlavních novinek nedávno představeného 16″ MacBooku Pro je Magic Keyboard. Ta vychází ze stejnojmenné externí klávesnice pro desktopové počítače a Apple se u ní vrací zpět k původnímu nůžkovému typu, který u svých notebooků používal do roku 2016. Staronová klávesnice ale nezůstane doménou jen nejvýkonnějšího notebooku od Applu, protože už brzy ji má nabídnout také 13″ MacBook Pro.

Se zprávou dnes přišel tchaj-wanský server DigiTimes, jehož přesnost v předpovídání budoucích plánů Applu je spíše variabilní. Nicméně se stejnou informací před časem vyrukoval i renomovaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého dostanou novou klávesnici postupně všechny notebooky od Applu, tedy MacBook Pro i MacBook Air.

Ming-chi kuo klavesnice

Ze strany Applu jde pochopitelně o zcela logický krok. Dosavadní klávesnice s motýlím mechanismem jsou i navzdory třem opravným iteracím stále poruchové a Apple je musí uživatelům v případě problému zdarma vyměňovat. Program servisu klávesnic se na každý model vztahuje po dobu čtyř let, což mimo jiné znamená, že jej servisy budou nabízet až do roku 2023.

13palcový MacBook Pro s novou Magic Keyboard se má představit už v první polovině příštího roku. Lze očekávat, že nové modely dorazí v průběhu května – ve stejném měsíci představil Apple i nové 13″ a 15″ MacBooky Pro pro letošní rok. Hlavními dodavateli nové klávesnice mají být společnosti Wistron Global Lighting Technologies.

Spolu s novou klávesnicí by se měl i na menší 13palcový MacBook Pro vrátit fyzický Escape a zapínací tlačítko by se mělo oddělit od Touch Baru. Do jisté míry se změní také rozložení šipek na klávesnici, které budou do písmene T.

16-inch MacBook Pro klavesnice sipky

Zdroj: MacRumors

.