Zavřít reklamu
iWant

Apple dnes vydá watchOS 5.1.2. Co přinese nového?

iWant

Když Apple včera vydal iOS 12.1.1, macOS 10.14.2 a tvOS 12.1.1 pro běžné uživatele, mnozí se divili, kde je slibovaný watchOS 5.1.2 s očekávanou podporou pro měření EKG. Na nový systém ale nebude nutné nijak dlouho čekat. Jak Apple na svých stránkách informuje, watchOS 5.1.2 dorazí už během dnešního večera a přinese všechny předpokládané novinky, včetně podpory EKG u Apple Watch Series 4.

Jak je u kalifornské společnosti již tradicí, aktualizace by měla vyjít přesně v 19:00 našeho času. Dostupná bude pro všechny, kteří si na svůj iPhone již stáhli a nainstalovali včerejší iOS 12.1.1. Konkrétně pak update naleznete na iPhonu v aplikaci Watch a zde v Obecné –> Aktualizace softwaru.

Největší novinkou watchOS 5.1.2 bude nová aplikace pro měření EKG, která uživateli zobrazí, zda jeho srdeční rytmus vykazuje známky arytmie. Jablečné hodinky tak budou schopné určit fibrilace síní nebo závažnější formy nepravidelného srdečního rytmu. Měření EKG bude dostupné jen na nejnovějších Apple Watch Series 4, jež jako jediné disponují potřebnými senzory. Při měření EKG bude muset uživatel přiložit prst na korunku, zatímco bude mít hodinky nasazené na zápěstí. Celý proces pak trvá 30 sekund. Funkce bohužel nebude přímo dostupná v České republice, ale nejspíš bude možné si ji snadno vyzkoušet po změně regionu. (Aktualizace: Hodinky musí pocházet z amerického trhu, aby se aplikace pro měření EKG po změně regionu objevila)

Nicméně i majitelé starších modelů Apple Watch se dočkají zajímavé funkce. Po aktualizaci na watchOS 5.1.2 budou jejich hodinky schopné upozornit na nepravidelný srdeční rytmus. funkce bude dostupná na všech modelech od Apple Watch Series 1. Stejně tak s updatem přibude do ovládacího centra hodinek nový přepínač pro Walkie-Talkie (Vysílačku) a ciferník Infograph se dočká hned sedmi nových komplikací (zkratek aplikací).