Zavřít reklamu

Na diskuzních fórech se občas otevře diskuze týkající se stavových ikonek na iPhone. Stavové ikony se zobrazují v horní části a slouží pro rychlé obeznámení uživatele o stavu baterie, signálu, připojení Wi-Fi/Cellular, nerušit, nabíjení a dalších. Jenže může se stát, že se vám zobrazí ikona, kterou jste ve skutečnosti nikdy neviděli a lámete si hlavu nad tím, co vlastně znamená. Právě s takovouto situací se již setkala řada jablíčkářů.

Stavová ikonka vločky
Stavová ikona vločky

Neobvyklá stavová ikona a režim soustředění

Ve skutečnosti to má poměrně jednoduché vysvětlení. S příchodem operačního systému iOS 15 jsme se dočkali řady poměrně zajímavých novinek. Apple přinesl změny pro iMessage, přepracoval systém notifikací, vylepšil Spotlight, FaceTime či Počasí a mnoho dalších. Jednou z největších novinek byly režimy soustředění. Ještě do té doby se totiž nabízel pouze režim Nerušit, díky němuž uživatele neobtěžují notifikace či příchozí volání. Samozřejmě si šlo také nastavit, aby na vybrané kontakty tato pravidla neplatila. O úplně nejlepší řešení ale nešlo a bylo na místě přijít s něčím komplexnějším – režimy soustředění z iOS 15. S nimi si může každý nastavit hned několik režimů, například pro práci, sport, řízení apod, které se od sebe mohou různě odlišovat. Například při aktivním pracovním režimu můžete chtít, aby vám chodily notifikace z vybraných aplikací a od vybraných lidí, zatímco při řízení nechcete vůbec nic.

Není se proto čemu divit, že se režimy soustředění setkaly se slušnou oblibou. Každý si tak může nastavit takové režimy, které mu vyhovují nejvíce. V tomto případě se dostáváme zpět k původní otázce – Co může znamenat ona neobvyklá stavová ikona? Je totiž velice důležité zmínit, že ke každému režimu soustředění si lze nastavit vlastní stavovou ikonu, která se následně zobrazuje v horní části displeje. Stejně tak jako se při obyčejném Nerušit zobrazuje měsíc, při soustředění se tak mohou zobrazovat klidně nůžky, nářadí, západ slunce, kytary, vločka a další.

.