Zavřít reklamu

Před dvaceti lety, konkrétně tedy 19. května 2001, Apple otevřel první dvě pobočky svého Apple Storu. Ty se konkrétně nacházely v Tysons Corner ve Virginii a v Glendale v Kalifornii. V té době se jednalo o obrovskou událost, kdy dokonce Steve Jobs natočil videotour obchodu ve Virginii ještě před jeho otevřením. Přesně tento zážitek si nyní můžete prožít i vy. Prostřednictvím zajímavého modelu tak můžete nahlédnout, jak Apple Store vypadal v den jeho otevření.

Prohlédněte si první Apple Store v AR zde

Zmiňovaný model byl vytvořen podle dostupných informací tak, aby co možná nejpřesněji odpovídal realitě a poskytl tak jablíčkářům náhled na to, jak obchod tehdy vlastně vypadal. Sami musíme uznat, že už v roce 2001 se po stránce designu Apple měl rozhodně čím pochlubit. Na svou dobu totiž vypadá futuristicky, a až doposud si zachovává úžasný, minimalistický design, střídmou kombinaci barev a zkrátka dokáže zajistit, že se zákazník bude uvnitř cítit přívětivě. Model je optimalizován pro iPhone XS a novější, každopádně otevřít lze i na Macu v Náhledu.

AR model Apple Storu:

Od té doby Apple otevřel více než 500 dalších poboček po celém světě. Všechny přitom spojuje jedna vlastnost, kterou sdílí i s těmi prvními – všechny jsou totiž minimalistické, s perfektním designem a dokážou tak člověka ihned zaujmout. Například koncem loňského roku byl otevřen Apple Store v Singapuru, kde má celá budova tvar koule a připomíná skleněnou báni levitující na vodě. Něco podobného každopádně doposud chybí u nás v České republice. V roce 2019 se každopádně náš předseda vlády, Andrej Babiš, setkal s Timem Cookem a přislíbil pražský Apple Store. Od té doby jsme se už ale nic moc nedozvěděli.

Apple Store AR
Zdroj: 9to5mac.com

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více