iWant

Rekapitulace #2 aneb co zajímavého se dělo v uplynulém týdnu

iWant

Je pátek večer a to znamená, že si v krátkosti shrneme ty nejzajímavější články, které se na jablíčkáři za uplynulých sedm dní objevily. Každotýdenní rekapitulace je tu a níže najdete to, co byste rozhodně neměli propásnout!

První víkendový den jsme vám přinesli recenzi/ukázku šikovné aplikace Toolwatch, která poslouží všem majitelům mechanických hodinek, ať už jedná o klasické automaty, nebo dnes již méně časté ručně natahované hodinky. Aplikace Toolwatch vám pomůže změřit přesnost vašeho strojku a vy tak budete vědět, o kolik se vám vaše hodinky zpožďují či předchází.

V neděli vyšel krátký a jednoduchý návod na to, jak k jednotlivým kontaktům přidat specifické vibrační zvonění. Pokud si chcete trochu pohrát a nastavit si neobvyklé vibrace pro své oblíbené kontakty, koukněte do článku, za chvilku budete mít hotovo.

Pondělí jsme odstartovali článkem, ve kterém se rozebírá seznam produktů, která vám Apple v rámci reklamace vymění zdarma i po skončení záruční lhůty. V článku naleznete seznam produktů, na které se tato akce vztahuje společně s návodem, jak v takovýchto situacích postupovat.

Další pondělní článek který stojí za připomenutí, se týkal iPhonu 7 v Jet Black barevné variantě resp. toho, jak tento superlesklý telefon vypadá po roce aktivního používání, a to bez využívání jakýchkoliv ochranných prostředků. Galerie v článku nabízí opravdu zajímavé kousky.

Ve středu jsme se, v rámci desetiletého výroční od vydání prvního iPhonu, podívali pod pokličku iPhonu 2G. Na YouTube se objevilo velmi zajímavé video dekonstrukce původního iPhonu a jedná se o velmi zajímavou podívanou. Obzvláště pokud porovnáme jak uvnitř vypadají moderní smartphony. 10 let je opravdu moře času v oblasti technologií.

V druhé polovině týdne se na internetu objevily první pořádná videa, na kterých jsou demonstrovány možnosti ARKitu. Tato nová platforma bude součástí iOS 11 a uživatelé se tak budou moci těšit na mnoho skvělých a praktických aplikací, využívající rozšířenou realitu.

Včera jsme se po týdnech spekulací konečně dozvěděli, kdy a kde se bude konat letošní keynote, na které Apple představí plno nových a zajímavých produktů. 4K Apple TV, HomePod, iPhone 8 a ostatní se světu ukáží 12. září a celá akce se bude konat poprvé v nově otevřeném Apple Parku, konkrétně v auditoriu Steva Jobse.

Byla by škoda nezmínit ani dnešní článek, neboť se jedná o zajímavé víkendové čtení. Pokud vás někdy zajímalo, jak to vlastně dopadlo s jachtou, kterou si nechal postavit sám Steve Jobs, můžete si o ní přečíst v článku níže. Jedná se o opravdu majestátní kolos.