Zavřít reklamu
iWant

Skryté menu v macOS vám pomůže vyřešit veškeré problémy s Bluetooth

iWant

Většina uživatelů Maců již řadu let připojuje myš, klávesnici nebo trackpad ke svému počítači pomocí Bluetooth. Minimálně tato zařízení používá skutečně každý z nás kdo má stolní počítač a řada uživatelů pak připojuje také bezdrátová sluchátka a množství dalších periférií. Pokud vše funguje jak má, je Bluetooth připojení pro daný účel skvělé. Co však můžete udělat v momentě, kdy se vaše periférie připojené pomocí Bluetooth rozhraní začnou chovat nestandardně nebo se vůbec nechtějí připojit?

Pokud máte problémy se zařízením připojeným přes Bluetooth, existuje poměrně snadné řešení, o kterém však mnoho uživatelů nemá ani tušení. V rámci menuBar máte totiž po ikonou Bluetooth k dispozici rovnou dvě submenu, jenž aktivujete pomocí stisku kombinace kláves a kliknutí na ikonku Bluetooth. Nejprve je důležité mít v menuBar ve vašem macOS samotnou ikonu Bluetooth. Stačí když přejdete do System Preferences a zde povolíte možnost zobrazit Bluetooth v menuBar nebo-li v panelu nabídek. Následně máte možnost aktivovat rovnou dvojici speciálních menu. První aktivujete tak, že stisknete klávesu Option na klávesnici a kliknete na ikonku Bluetooth, zatím co druhé, které nás v tomto článku zajímá aktivujete pomocí zmáčknutí kláves shift + option a kliknutí na ikonku Bluetooth.

Tím se dostanete do menu, ve kterém mimo jiné najdete volbu Debug a v té pak užitečné volby Reset Bluetooth Module a Factory Reset All Apple connected Devices. Zatím co pomocí první volby resetujete Bluetooth modul v Macu a můžete tak opravit chyby s připojením, které jsou způsobeny přímo Macem a nikoli zařízením na druhé straně, pomocí druhé volby resetujete připojená zařízení od Applu, tedy v tomto případě klávesnici, myš nebo trackpad. Pokud podržíte shift + option a kliknete na Bluetooth ikonku, máte možnost resetovat do továrního nastavení také konkrétní připojené zařízení.

Poslední možností jak vyřešit problémy s Bluetooth připojením je pak odpojit pomocí volby Debug – Remove All Devices všechna zařízení připojena přes Bluetooth. V případě, že máte problémy například s rychlým vybíjením nebo se vaše zařízení chovají jinak nestandardně, mely by tyto možnosti vyřešit veškeré problémy. Další možností je poté ještě vyzkoušet PRAM a SMC reset. Pokud nepomůže nic, pak se bude jednat o problém který jako uživatel nemáte možnost vyřešit a musíte zařízení reklamovat.