Zavřít reklamu

Známé filmové studio MGM je již od loňského prosince na prodej. Příliš mnoho detailů o možné budoucí akvizici zatím není známo, počátkem tohoto týdne se ale v souvislosti s odkoupením tohoto studia začalo mluvit o společnosti Amazon – ta má MGM údajně odkoupit za 9 miliard dolarů. Kromě této akvizice bude v dnešním souhrnu dne řeč také o návratu kultovní české hry Bulánci.

Plánuje Amazon akvizici MGM?

Americkou společnost MGM (Metro Goldwyn-Mayer) asi není třeba představovat. Toto studio je v provozu již od první poloviny dvacátých let minulého století a pod jeho hlavičkou vznikla řada známých filmových titulů. Nyní se proslýchá, že o akvizici společnosti MGM jeví zájem Amazon. Pokud se tyto spekulace skutečně zakládají na pravdě a došlo by k odkoupení, znamenalo by to mimo jiné, že by tituly od MGM – včetně bondovek nebo třeba některých populárních hororových snímků – přešly právě pod Amazon. Firma Jeffa Bezose podle dostupných zpráv nabídla za odkoupení studia MGM zhruba devět miliard dolarů. MGM je na prodej již od loňského prosince, ohledně možných zájemců o jeho akvizici toho ale zatím příliš mnoho nevíme a příliš jasné není ani to, jak v současné chvíli probíhají jednotlivá jednání – je tedy vcelku možné, že k akvizici Amazonem nakonec vůbec nedojde. List The Guardian loni v prosinci uvedl, že mediální knihovna MGM v současné době čítá zhruba čtyři tisíce titulů a celkem 17 tisíc hodin obsahu.

Bulánci se vrací, Češi jim zajistil comeback během pouhých dvou hodin

Tvůrci legendární hry Bulánci počátkem tohoto týdne oznámili, že se chystají svou hru znovu uvést. V rámci tohoto oznámení vyzvali zájemce, aby vznik nové verze Bulánků finančně podpořili. Vývojáři ze studia SleepTeam si na Startovači stanovili cíl ve výši jednoho milionu korun. To, že se ji cílovou částku podaří nejen naplnit, ale ještě překročit, si tvůrci Bulánků možná představovali, jistě ale nečekali, že se tak stane během pouhých dvou hodin. Zatím není jasné, kdy se Bulánci 2.0 dostanou ke svým fanouškům, příchod plné verze této kultovní hry pro všechny uživatele by měl ale rozhodně nastat ještě v průběhu tohoto roku. Fanoušci, kteří se rozhodli návrat Bulánků na Startovači podpořit, mohli za svou podporu získat řadu zajímavých odměn – kromě klasického poděkování nebo plné hry šlo například o sběratelské figurky, stolní hry, sběratelské balíčky nebo dokonce party s vývojáři. Pokud byste i vy chtěli návrat legendární české střílečky podpořit, máte čas ještě necelý měsíc. Noví Bulánci slibují například 3D grafiku, nové úrovně i postavy a nové herní režimy. Hra by měla být kromě PC k dispozici také pro herní konzole Switch, PlayStation 4, PlayStation 5 nebo třeba Xbox One, v případě většího úspěchu slibují tvůrci také verzi pro mobilní telefony.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více