Zavřít reklamu

Koncem letošního května jsme vás informovali o tom, že společnost Amazon odkoupila filmové studio Metro Goldwyn Mayer. Netrvalo dlouho a americká Federální obchodní komise zahájila vyšetřování, jehož cílem je zjistit, zda si Amazon touto akvizicí nezajišťuje neférové výhody. Ve druhé části našeho pondělního ranního souhrnu bude řeč o komunikační platformě WhatsApp. Ta zahájila beta testování funkce, o které se již delší dobu spekulovalo. Jedná se o možnost odesílání videí a fotografií, které okamžitě po zhlédnutí příjemcem zmizí z chatu. Funkce bude k dispozici v aplikaci WhatsApp pro Android i pro iOS.

Amazon čelí antimonopolnímu vyšetřování kvůli akvizici studia MGM

Když společnost Amazon koncem května oznámila, že kupuje filmové studio Metro Goldwyn Mayer (MGM), ve většině filmových fanoušků tato zpráva nevyvolala zrovna velké nadšení. Nadšeny ale podle všeho nejsou ani některé instituce ve Spojených státech. Federální obchodní komise zahájila koncem minulého týdne vyšetřování, jehož cílem je zjistit, zda ze zmíněné akvizice nevyplynou pro společnost Amazon nespravedlivé výhody, které by jí mohly v některých oblastech zajistit monopol. Není to poprvé, co musí společnost Amazon čelit antimonopolnímu vyšetřování. Federální obchodní komise například již nějakou dobu provádí jiné šetření, jehož cílem je zjistit, zda Amazon na svých stránkách neupřednostňuje své vlastní produkty.

Studio MGM se k tématu antimonopolního vyšetřování odmítlo jakkoliv vyjádřit, Federální obchodní komise ani Amazon v době psaní tohoto článku nevydaly žádná oficiální vyjádření týkající se zmíněného vyšetřování. Americký prezident Joe Biden podepsal minulý pátek nařízení, na jehož základě se má Federální obchodní komise podrobněji zabývat akvizicemi prováděnými významnými internetovými platformami. Komise má také na základě tohoto nařízení za úkol nastavit pravidla pro internetové obchodní platformy, které kromě zboží od výrobců třetích stran prodávají své vlastní produkty. Tato pravidla mají v oblasti e-commerce nastolit spravedlivější podmínky pro všechny. Společnost Amazon je v této oblasti na území Spojených států se svým 44% podílem jednoznačně nejvýznamnější.

WhatsApp chystá novou funkcí pro lepší soukromí svých uživatelů

Tvůrci komunikační platformy WhatsApp chtějí podle svých vlastních slov poskytnout uživatelům více nástrojů pro kontrolu nad fotografiemi a videí, které sdílí v rámci příslušné aplikace. V rámci této snahy WhatsApp koncem minulého týdne představil zcela novou funkci, o jejímž možném příchodu se již nějakou dobu mluvilo, a která spočívá v možnosti odesílání takzvaných mizejících mediálních zpráv. Funkce se v současné době nachází ve své beta testovací fázi, k dispozici by poté měla být jak pro aplikaci WhatsApp pro iOS, tak i pro zařízení s operačním systémem Android. Server WABetaInfo upřesnil, že funkce nejspíš ponese názve View Once.

Uživatelům tato novinka umožní posílat do chatů na WhatsAppu fotografie a videa, která okamžitě po svém prvním zhlédnutí zmizí. Podobnou funkci nabízí například aplikace Instagram a Facebook Messenger, původní inspirace ale pochází z platformy Snapchat. Odesílatel se vždy dozví, zda si příjemce mizející zprávu přečetl. Uživatelé aplikace WhatsApp pro Android budou moci funkci View Once využít také v rámci hromadného chatu. Server WABetaInfo upozorňuje na to, že příjemce zprávy si bude moci pořídit screenshot mizejícího obsahu, přičemž WhatsApp pravděpodobně nebude umět odesílatele upozornit na to, že byl screenshot pořízen.

.