Zavřít reklamu

Po týdnu vám opět na stránkách Jablíčkáře přinášíme souhrn spekulací, souvisejících se společností Apple. Také dnes bude řeč o budoucím iPhonu SE třetí generace. Zatímco ještě donedávna se mluvilo o tom, že by si tento model měl zachovat design z předešlého roku, nejnovější zprávy hovoří o možné jiné podobě. Řeč bude také o funkci měření tlaku u budoucích Apple Watch. Tu by teoreticky měl umět zajistit speciálně upravený řemínek hodinek.

Řemínky budoucích Apple Watch by mohly podporovat funkci měření tlaku

Společnost Apple se podle dostupných zpráv i nadále snaží maximálně vylepšit zdravotní funkce svých chytrých hodinek. V souvislosti s budoucími Apple Watch se spekuluje o hrstce funkcí, mezi kterými se objevuje také možnost měření krevního tlaku. Jeden z patentů, který si Apple nechal relativně nedávno registrovat, popisuje speciální řemínek, který by měl sloužit právě k tomuto účelu.

Měření srdečního tepu je u Apple Watch běžnou záležitostí, chytré jablečné hodinky ale zatím stále ještě postrádají potřebné senzory k tomu, aby mohly uživatelům nabídnout také funkci měření krevního tlaku. V App Storu sice najdete watchOS aplikace pro měření krevního tlaku, ty ale ke svému správnému fungování vyžadují ještě speciální zdravotnické pomůcky od výrobců třetích stran. Apple již dříve zkoumal možnosti, jak měřit krevní tlak za pomoci Apple Watch bez nutnosti používání nejrůznějších manžet, nejnovější zprávy ale hovoří o variantě, kdy by coby manžeta sloužil přímo řemínek Apple Watch. Řemínek by měl mít podobně jako klasická manžeta pro měření krevního tlaku schopnost nafukování a vyfukování, a z pochopitelných důvodů by neměl být určen k běžnému každodennímu nošení. Stejně jako u všech patentů, podaných společností Apple, je potřeba dodat, že samotný nápad a registrace ještě nezaručuje realizaci finálního produktu.

Podoba budoucího iPhonu SE 3

Již nějakou dobu se také čím dál intenzivněji spekuluje o budoucím iPhonu SE třetí generace. Apple jeho příchod samozřejmě nepotvrdil, většina lidí jej ale považuje již prakticky za samozřejmost. Poměrně dlouho se mluvilo o tom, že by si iPhone SE třetí generace měl zachovat podobný design jako model z loňského roku. Nejnovější spekulace, které se objevily na čínském serveru MyDrivers ale hovoří o možné změně designu, v jejímž rámci by mohlo dojít k přemístění snímače otisku prstu pod postranní tlačítko. iPhone SE třetí generace by podle zmíněných zdrojů měl být také posledním smartphonem od Applu, který by byl vybavený LCD displejem.

iPhone SE druhé generace se v roce 2020 setkal s pozitivním přijetím:

Kromě toho by měl být iPhone SE 3 osazen procesorem Apple A15 a měl by také nabídnout podporu 5G sítí. Úhlopříčka jeho displeje by měla činit 4,7″. Podle serveru MyDrivers by se budoucí iPhone SE měl podobat spíše iPhonu XR, zmíněný server dále zdůrazňuje, že funkce Face ID v souvislosti s tímto modelem absolutně nepřipadá v úvahu. Stejně jako loňský model by měl i iPhone SE 3 nabídnout v základu kapacitu paměti 64GB.

.