Zavřít reklamu

Apple AirPlay 2 je k dispozici pro vývojáře třetích stran od roku 2018. Spotify také tuto technologii, která umožňuje bezproblémové streamování hudby ze zařízení, implementovalo, jenže se vyskytly problémy. Nyní je tak Spotify jednou z mála hlavních obsah streamujících platforem, která ještě tuto technologii plně nepodporuje. 

Pokud přehrávejte zvuk na iPhonu nebo iPadu se systémem iOS 11.4 nebo novějším a na Macu s macOS Catalina nebo novějším, můžete použít technologii AirPlay ke streamování tohoto zvuku do reproduktorů nebo chytrých televizí kompatibilních s AirPlay. Ke streamování zvuku přes AirPlay 2 do více reproduktorů současně stačí navíc jednoduše vybrat více reproduktorů nebo chytrých televizí s funkcí kompatibilních.

Jedná se tedy o poměrně užitečnou funkci konzumace obsahu, která rozhodně není nijak nová. Druhá generace oproti první přinesla zvuk pro více místností, podporu pro Siri a vylepšené ukládání do vyrovnávací paměti. Aby jí mohli využívat i vývojáři třetích stran, je zde volně dostupné API, přičemž Apple integraci do aplikací velice detailně popisuje na svých stránkách pro vývojáře.

Ticho po pěšině

Jenže Spotify v tomto tak trochu tápe. Konkrétně se tedy potýká s problémy kolem zvukových ovladačů. Přestože už loni umožnil otevřel Apple své HomePody hudebním službám třetích stran, záleží také na nich, aby se s touto kompatibilitou popasovali. Jenž Spotify svou podporu pořád nepřidalo, respektive ne tak, aby bylo spojení 100% funkční. Na jedné straně je zde tedy největší hráč na poli streamování hudby, na druhé straně neschopná společnost vyřešit otázku kompatibility.

Přitom se jedná o poměrně důležitou funkci v konkurenčním boji proti Apple Music. V zájmu Spotify totiž samozřejmě je opanovat co nejvíce zařízení právě na úkor svého největšího konkurenta dostupného v iPhonech. Poslední zprávy ohledně AirPlay 2 jsou však ze 7. srpna letošního roku, kdy zástupci sítě na svém fóru uvedli: „Spotify bude podporovat Airplay 2. Aktualizace zveřejníme, jakmile budou k dispozici.“ Protože je i po čtvrt roce v této otázce stále ticho po pěšině, je vám asi jasné, že jsme se zatím nedočkali. A kdy se tak stane, možná ani neví sami vývojáři platformy.

.