Zavřít reklamu

Pokud jste zapadli do Apple ekosystému, jistě vás potěšilo dnešní představení balíčku služeb s názvem Apple One. Tento balíček nabízí za zvýhodněnou cenu hned několik služeb od Applu. Naprosto perfektní a nečekanou zprávou je, že se již na podzim tohoto balíčku dočkáme také v České republice. Vzhledem k tomu, že však v Česku není k dispozici Apple News, tak se v českém balíčku Apple One dočkáme „jen“ Apple Music, Apple Arcade, Apple TV+ a iCloudu.

Podle posledních informací se však představení Apple One příliš nezamlouvá švédské streamovací službě Spotify. Vedení této služby ve svém prohlášení uvádí, že Apple v tomto případě opět využívá svého dominantního postavení na trhu, a že pokud orgány pro hospodářskou soutěž nezasáhnou, ostatní vývojáři budou znevýhodněni. Podle slov švédského Spotify jablečná společnost opět využívá svých nekalých praktik, kterými ostatní vývojáře znevýhodňuje. Co se týče například právě Apple Music, tak má Spotify s touto službou „problém“ již delší dobu. Tento problém vznikl kvůli tomu, že Apple na svá jablečná zařízení nativně předinstalovává jablečnou službu Apple Music. Cenově vyjde pro uživatele Apple Music prakticky stejně jako právě Spotify, to ale musí Applu odevzdávat klasický 30% podíl. Jaký máte na názor Spotify názor vy? Myslíte si, že „prská“ oprávněně, anebo se jedná o další bezvýznamné rýpnutí?

V České republice budou již na podzim dostupné dva plány Apple One. Nejlevnější zahrnuje Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade a iCloud o velikosti 50 GB. Dostupný bude pro jednotlivce za cenu 285 Kč měsíčně. Dražší plán, určený pro rodiny, vás vyjde na 385 Kč za měsíc. Tento plán nabízí stejně jako levnější Apple Music, Apple TV+ a Apple Arcade, v případě iCloudu je však k dispozici 200 GB, samozřejmostí je tedy sdílení se členy rodinného sdílení. Služba Apple One vypadá opravdu výhodně a je pravda, že to ostatní služby a spoečnosti mohou mít o něco těžší. Nic jim ale nebrání v tom, aby sestavily svůj vlastní balíček služeb za výhodnou cenu. Apple momentálně řeší „kauzu“ s herním studiem Epic Games ohledně hry Fortnite, Spotify se zcela očekávaně v tomto sporu staví právě na stranu Epic Games, viz o této „kauze“ níže.

.