Zavřít reklamu
iWant

Tělesná teplota miminka pod dohledem s iThermonitorem

iWant

ithermonitor 03

Ve vzpomínkách na dětství se mi často zobrazuje jeden obraz. Jako desetiletý kluk jsem musel na operaci s nosními mandlemi a pamatuji si, že když mi sestřička měřila teplotu, koukal jsem jak z jara. Namísto klasického rtuťového teploměru, na který jsem byl do té doby zvyklý z domu, vytáhla jakýsi prototyp prvního digitálního teploměru. Ještě teď si vybavuji, jak začal houkat, když mi teplota přelezla přes hranici 37 °C. Doba však pokročila o necelých dvacet let dopředu. Dnes, pokud by využila chytrého zařízení iThermonitor, tak by mi zvládla změřit teplotu z pohodlí kancelářské židle prostřednictvím iPhonu.

iThermonitor je malé zařízení, které je primárně určené pro děti, ale využít ho mohou i dospělí. Kouzlo tohoto designově povedeného snímače spočívá v tom, že hlídá a ověřuje teplotu každé čtyři sekundy, a to s maximální odchylkou 0,05 stupně Celsia. Samozřejmě platí, že jeho služeb oceníte především v období nachlazení či nemoci. A jak iThermonitor funguje?

Pomocí přiložených náplastí jednoduše připevníte snímač do prostoru podpažní jamky vašeho dítěte. Stisknete nenápadné tlačítko na zařízení a máte hotovo. Poté jen stačí vzít do ruky iPhone či iPad a spustit na něm stejnojmennou aplikaci, která je v App Storu ke stažení zdarma. Na jablečném železe pak zapnete Bluetooth a během chvilky zjistíte, jak na tom vaše dítě s teplotou je.

iThermonitor 01

iThermonitor s vaším telefonem komunikuje prostředním Bluetooth 4.0, přičemž výsledky jednotlivých měření máte okamžitě k dispozici. Předpokladem je, že u dítěte kontrolujete horečku mnohem pravidelněji než u dospělého. Především pak v noci. Jediným omezením pak zůstává dosah zařízení, který je zhruba pět metrů. Bohužel se mi při testování dost často stávalo, že jsem od iPhonu odešel o pár kroků a už se ozývaly varovné zvuky o ztrátě signálu.

Menší dosah lze ale vyřešit druhým zařízením – jedno necháte poblíž teploměru, to bude sbírat data, druhé pak můžete použít jakkoliv daleko, protože si bude načítat údaje z cloudu. V aplikaci si také můžete nastavit určité hranice a rozmezí tělesné teploty a pokud teplota danou hranici přesáhne, budete o tom okamžitě uvědomeni prostřednictvím notifikace (v dalších verzích se počítá také případně s textovou zprávou nebo e-mailem).

Vlastní cloud iThermonitoru tedy neustále zálohuje všechny záznamy na jedno místo a jsou tak zpětně dostupné v případě potřeby a zároveň jsou propojeny s jedním účtem. Díky tomu můžete používat více zařízení a vše mít pěkně pod dohledem. Poslední novinkou je i synchronizace s integrovanou aplikací Zdraví, kde se vám rovněž všechny statistiky ukládají (viz poslední screenshot níže; v současné chvíli není příliš senzorů, které dokáží aplikaci Zdraví plnit).

Kromě toho aplikace iThermonitor nabízí různé uživatelské vychytávky, které vám mohou zpříjemnit péči o nemocného potomka. Můžete tak využít například upozornění na podání studeného zábalu či léku, nastavovat různá upozornění a budíky nebo si jen zapisovat vlastní poznámky, které následně můžete konzultovat či sdílet s vaším pediatrem.

V balení vedle podrobných příruček a samotného teploměru naleznete i jednu baterii, která pohání celý snímač. K tomu obdržíte balíček náplastí a jednu plastovou vychytávku, která vám pomůže otevřít prostor pro baterii. Výrobce udává, že baterie vydrží více než 120 dní, přičemž zařízení můžete mít zapnuté osm hodin denně.

Osobně, když jsem zařízení na těle testoval, tak v první chvíli mi to bylo lehce nepříjemné až zvláštní. Během pár minut jsem jej však přestal naprosto vnímat a uvědomil jsem si, že ho mám přilepené na těle, až když se ozval zvuk z iPhonu a upozornění o tom, že jsem mimo signál.

ithermonitor 04

Zařízení iThermonitor ocení každý rodič, který – když je třeba – chce mít zdravotní stav svého dítěte pod kontrolou a s tím spojený klid. Samotná aplikace je designově povedená a především uživatelsky přívětivá. Během pár minut se s ní zvládne seznámit naprosto každý a měření teploty je pak skutečně hračka.

Co se týká hygienické stránky zařízení, tak snímač není voděodolný, ale splňuje certifikaci elektronických zdravotnických zařízení pro použití na těle. S potem tedy nemá problém. Stačí ho po použití otřít čistícím roztokem s obsahem alkoholu, který koupíte například v lékárně, což by měl být běžný postup i u normálních elektronických teploměrů.

Chytrý dětský teploměr iThermonitor můžete zakoupit za 1 890 korun. Příjemná zpráva pro všechny rodiče je, že je aplikace iThermonitor v češtině.

Za zapůjčení produktu děkujeme obchodu Raiing.cz.