Zavřít reklamu

Již nějakou dobu si můžeme užívat plnou verzi operačního systému macOS Catalina. Kromě funkcí, jako je Sidecar nebo tmavý režim přináší macOS Catalina také možnost portování aplikací pro iPad do prostředí Macu, a to díky nástroji s názvem Mac Catalyst. Této novinky postupně využívají vývojáři a umožňují uživatelům používání oblíbených aplikací z iPadu také na Macu. Jednou z netrpělivě očekávaných aplikací tohoto typu byl Twitter.

V návrat Twitteru na Mac uživatelé doufali již od června, kdy Apple oficiálně představil projekt Catalyst. V den oficiálního vydání operačního systému macOS Catalina sice ještě Twitter pro Mac k dispozici nebyl, o týden později se ale již uživatelé dočkali. Aplikace Twitter pro Mac se velmi podobá verzi pro iPad. Její uživatelské rozhraní je prakticky stejné s několika menšími úpravami pro lepší zobrazení v prostředí macOS.

 

Twitter pro Mac nabízí pochopitelně podporu tmavého režimu, na který dokáže automaticky přepnout v případě, že je na Macu nastavený automatický přechod mezi oběma režimy. Twitter ve verzi pro Mac existoval v minulosti po dobu několika let, po čase ale aplikace ztratila podporu a uživatelé byli nuceni na Macu používat webovou verzi své oblíbené sociální sítě. Twitter nyní uvedl, že mu Mac Catalyst značně usnadnil tvorbu příslušné aplikace pro Mac. Twitter pro macOS používá stejný kódový základ, jako pro iOS. Kromě toho také podporuje jistá specifika, charakteristická pro Mac.

Twitter for Mac
Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.