Zavřít reklamu

Na stránkách Jablíčkáře vám nově budeme čas od času kromě tradičních každotýdenních souhrnů spekulací přinášet také přehled zpráv, které zatím máme o jednotlivých chystaných produktech. Jako první si vezmeme na paškál letošní iPhony. Co vše o nich bylo doposud řečeno a napsáno?

Od představení iPhonu 13 nás dělí již jen něco málo přes jeden měsíc. Většina zdrojů se shoduje na tom, že úhlopříčky displejů letošních modelů by měly činit 5,4, 6,1 a 6,7 palce a v nabídce by měly být dva „Pro“ modely. O výraznějších změnách po stránce designu se zatím nespekuluje, stejně jako u každéhoho nového modelu se můžeme jistě těšit na vylepšení fotoaparátů na oboou stranách,. Mluví se také o prodloužení výdrže baterie nebo o zmenšení výřezu v horní části displeje iPhonu, přičemž u některých komponent pro Face ID by mělo dojít k nahrazení skla plastem. Zpočátku se objevovaly i spekulace o tom, že by iPhone 13 neměl mít žádné porty a spoléhat čistě na bezdrátové nabíjení, tyto dohady ale řada analytiků v čele s Ming-Chi Kuem prakticky ihned vyvrátila, a pravděpodobná není ani náhrada Lightning portu USB-C portem.

Podle některých zdrojů by high-endové verze letošních iPhonů mohly nabídnout displeje s obnovovací frekvencí 120 Hz a technologií ProMotion, a podobně jako u některých předchozích modelů se i tentokrát spekuluje o možném umístění snímače otisků prstů pod displej smartphonu. Mezi méně časté pak patří spekulace o tom, že by letošní iPhony neměly nést číselné označení 13, ale Apple by jim měl propůjčit jiné názvy, podobně jako učinil u iPhonu X, XS a XR.

Zapomenout prý můžeme na „mini“ verzi iPhonu, v budoucnu bychom se ale mohli dočkat příchodu třetí generace oblíbeného iPhonu SE. Letošní iPhony by měly být vybavené silnějšími magnety, k jistým změnám by mělo dojít také po stránce barvy a finiše, který by měl být matnější než u předchozích generací. Některé zprávy hovoří také o tom, že by Apple měl dát sbohem vesmírně šedé barvě a nahradit ji matnou černou. Relativně nedávno se objevily také zprávy o zcela novém odstínu s oranžovo-bronzovým nádechem. V souvislosti s letošními iPhony se spekuluje také o možnosti Always-On displeje, samozřejmostí je pak 5G konektivita a osazení procesorem A15 Bionic.

iPhone 13 always on

Mezi další spekulace, související s iPhonem 13, patří zmínky o podpoře 25W nabíjení, úložišti o velikosti až 1 TB (ani zde se ale analytici jednoznačně neshodnou), a dokonce o také reverzním nabíjení, které by mohlo umožnit bezdrátové nabití AirPodů nebo Apple Watch po položení na záda iPhonu 13. Co se data vydání týče, prakticky všechny zdroje se shodují na září, které je u Applu (s výjimkou lońského roku) již řadu let tradičním měsícem představení nových smartphonů. Na druhou stranu, vzhledem k aktuálním okolnostem by se mohlo stát, že dojde k měsíčnímu zpoždění.

.