Zavřít reklamu

Apple minulý týden krátce po své keynote oznámil, že finální verze iOS 13 a watchOS 6 pro běžné uživatele vyjdou ve čtvrtek 19. září, tedy již dnes. Za uplynulý týden jsme se však na Facebooku a skrze e-mail několikrát setkali s dotazem, v kolik hodin přesně budou nové aktualizace dostupné. Na základě zkušeností z předchozích let ale není těžké přesnou hodinu určit.

Cupertinská společnost už několik let vydává všechny své nové systémy, aktualizace i betaverze ve stejný čas, a to přesně úderem desáté hodiny ranní Tichomořského standardního času (PST), který platí v Kalifornii, kde Apple sídlí. Přepočítáme-li údaj na náš čas, dostáváme se na sedmou hodinu večerní, přesněji tedy na 19:00.

Je nicméně potřeba vzít v potaz, že Apple bude nový iOS 13 a watchOS 6 zpřístupňovat uživatelům postupně a proto je možné, že se konkrétně na vašem zařízení může aktualizace objevit s několikaminutovým zpožděním. Servery Applu budou s největší pravděpodobností zpočátku přetížené, jelikož aktualizace začnou v podstatě ve stejnou dobu stahovat uživatelé z celého světa. Pro urychlení celého procesu doporučujeme si ještě během dnešního dne zařízení zálohovat na iCloud a zkontrolovat, zda máte v úložišti volných ideálně několik gigabajtů místa.

Na která zařízení bude možné iOS 13 a watchOS 6 nainstalovat?

S příchodem iOS 13 ztratí podporu nejnovějšího systému hned čtyři zařízení, a to konkrétně iPhone 5s, iPhone 6, iPhone 6 Plus a iPod touch 6. generace. Nový iOS pochopitelně nevyjde ani pro iPady, které nově dostanou speciálně upravený systém v podobě iPadOS. Naproti tomu watchOS 6 je kompatibilní se stejnými modely Apple Watch, jako loňský watchOS 5 – nový systém si tak mohou nainstalovat všichni, vyjma majitelů prvních Apple Watch (označované také jako Series 0).

iOS 13 nainstalujete na: iPhone SE, iPhone 6s/6s Plus, iPhone 7/7 Plus, iPhone 8/8 Plus, iPhone X, iPhone XR, iPhone XS/XS Max, iPhone 11, iPhone 11 Pro/11 Pro Max a iPod touch 7. generace.

watchOS 6 nainstalujete na: Apple Watch Series 1, Series 2, Series 3, Series 4 a Series 5.

iPadOS a tvOS 13 vyjde na konci měsíce, macOS Catalina až v říjnu

Apple dnes vydá pouze dva ze svých pěti nových systémů, které představil na červnové WWDC. Zatímco tedy iOS 13 a watchOS 6 bude možné stáhnout od dnešních 19:00, na iPadOS 13 a pravděpodobně i na tvOS 13 si musíme počkat do 30. září. V tentýž den také pro běžné uživatele vyjde iOS 13.1. Aktualizace pro Macy v podobě macOS 10.15 Catalina bude běžným uživatelům zpřístupněna v průběhu října – přesné datum Apple zatím neuvedl a pravděpodobně se ho dozvíme na očekávané nadcházející keynote, kde by si měl svou premiéru odbýt 16palcový MacBook Pro.

iOS 13 FB
.