Zavřít reklamu

Jeden z hlavních hráčů na poli platebních karet si chystá pole pro službu Apple Pay. Společnost Visa Europe v úterý oznámila, že v následujících měsících zavede bezpečnostní funkci s názvem tokenizace, jež je jedním z hlavních aspektů Apple Pay.

Použití této technologie v praxi znamená, že při bezkontaktní platbě nedochází k přenášení detailů o platební kartě, ale pouze bezpečnostního tokenu. To znamená další úroveň zabezpečení, jež je žádoucí zejména u plateb mobilními telefony. Apple tuto technologii označuje jako jednu z hlavních výhod oproti klasickým platebním kartám.

Ve Spojených státech už je tokenizace běžně v provozu a Apple Pay začíná pomalu podporovat čím dál více bank i obchodníků. Evropská odnož společnosti Visa ani její kalifornský partner však doposud nesdělili, kolik bank na starém kontinentu bude Apple Pay podporovat.

Vzhledem k charakteru služby bude muset Apple podobně jako v USA také v Evropě uzavřít řadu smluv s bankovními institucemi, ale má oproti svému domovskému kontinentu také jednu výhodu. Díky daleko vyšší popularitě bezkontaktních plateb nemusí Apple své partnery přesvědčovat, aby modernizovali své platební terminály.

Nové zabezpečení budou pravděpodobně využívat kromě Apple Pay také konkurenční služby. „Tokenizace je jednou z nejdůležitějších technologií na poli digitálních plateb a má potenciál odstartovat zcela novou kapitolu mezi nově vyvíjenými produkty,“ řekla Sandra Alzettová, jedna z vedoucích osob Visa Europe.

Zdroj: Visa Europe
.