Zavřít reklamu

Máte v kapse 12 tisíc a přemýšlíte, jestli koupit telefon značky Apple nebo ten z konkurenční stáje Samsungu v podobě modelu Galaxy A53 5G? Pokud se nepřikláníte ani k jedné značce, budete to mít poměrně těžké. Každý totiž v něčem jasně vyniká. 

Hned v úvodu je třeba říci, že v případě telefonu Samsung Galaxy A53 5G se jedná o přímou konkurenci k iPhonu SE 3. generace. První vás v oficiálním obchodu Samsungu vyjde na 11 490 Kč, druhý pak v Apple Online Store na 12 490 Kč. Ten rozdíl v podobě jednoho tisíce Kč je ale to nejmenší, co budete řešit. Rád bych řekl, že je to jednoznačné rozhodování, ale to není úplně pravda.

Lehká váha není výhodou 

Předně jde o velikost. Pokud cílíte na malá zařízení, tak vás Galaxy A53 5G nijak neuchvátí. Ono je to totiž velké zařízení, jen o něco málo menší než iPhone 13 Pro Max. Jeho rozměry jsou 159,6 x 74,8 x 8,1 a váha pouhých 189 g. Může za to konstrukce, kdy jsou zde záda prostě plastová. Na dotek jsou tedy poměrně příjemná, i když si na to člověk od iPhonu 3GS už značně odvykl. Bohužel dojem luxusu budí jen na oko. On je celý ten design poměrně líbivý, ten form faktor výstupu fotoaparátů je skutečně originální, takže zde není co kritizovat. Než zařízení vezmete do ruky.

Když ale vezmete iPhone SE, prostě víte, že držíte kvalitně zpracovaný telefon bez kompromisů. A plast kompromisem rozhodně je, ať je jakkoli recyklovaný. Navíc budí dojem nesmírně tenké skořepiny, která prostě dříve či později musí prasknout. To je ale subjektivní dojem, rozhodně neříkáme, že tomu tak být musí. To jsme ale zatím jen u zadní strany. Když totiž na telefony budete koukat z jejich čela, značně se otočí i celá hra, kdy jasně utočí a vítězí Samsung.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více